Makeblock ogłasza globalny program STEAM On Board na targach BETT i zamierza trafić do 10000 szkół w 2020 roku

2020-01-23, 17:48 aktualizacja : 2020-01-23, 17:49
PR Newswire/Makeblock
PR Newswire/Makeblock

LONDYN, 23 stycznia 2020 r. /PRNewswire/ -- Dnia 22 stycznia firma Makeblock, globalny dostawca rozwiązań edukacji STEAM, zaprezentowała swoje produkty na targach BETT London wraz z gronem 800 innych wiodących firm edukacyjnych. Na targach BETT firma Makeblock ogłosiła także strategiczny, globalny program STEAM On Board, którego celem jest utworzenie globalnej sieci edukatorów w 2020 r. z zamiarem trafienia do 10000 szkół na świecie.

Na BETT Makeblock ujawniła, że to edukatorzy będą kluczową grupą dla firmy w roku 2020. Chociaż firma Makeblock już zbudowała międzynarodową sieć edukatorów i szkół, świadomość na temat edukacji STEAM jest ciągle niska ze względu na ograniczony dostęp do narzędzi edukacyjnych i programów nauczania. Poprzez program STEAM On Board Makeblock zamierza przekazać szkołom produkty edukacyjne o łącznej wartości 300000 dolarów. Ponadto przeprowadzona zostanie seria szkoleń online w celu krzewienia lepszych praktyk nauczania. „Oferując kompleksowe rozwiązania edukacji STEAM, Makeblock zwiększy świadomość na temat STEAM i da nauczycielom możliwości osiągnięcia wyższego poziomu w edukacji zwłaszcza w Europie, która jest rynkiem strategicznym dla Makeblock” - skomentował dyrektor generalny Makeblock Europe Yu Hu.

W trakcie wystawy firma Makeblock zaprezentowała swoje produkty, w tym nową, wszechstronną drukarkę 3D mCreate. Drukarka wyposażona jest w inteligentne poziomowanie, które pozwala na uniknięcie błędów w drukowaniu i służy także jako laserowy grawer. Wprowadzenie mCreate na rynek pozwoliło Makeblock na uzupełnienie linii produktów STEAM, przez co firma jest jednym z głównych graczy w ekosystemie edukacji STEAM.

Zapisz się i odbierz bezpłatny gadżet programistyczny Makeblock w trakcie BETT: http://bit.ly/2TgWBQK

Poza tym firma Makeblock proaktywnie nawiązuje współpracę z dużymi markami. Platforma programowania mBlock firmy Makeblock jest obecnie objęta współpracą ze sprzętem open source Micro:bit opracowanym przez BBC na potrzeby edukacji komputerowej w Wielkiej Brytanii. Dzięki kontynuacji umożliwionej przez platformę oprogramowania Micro:bit miejscowe placówki oświatowe muszą nauczyć się wyłącznie obsługi jednego systemu w celu uzyskania dostępu do całego zestawu rozwiązań edukacyjnych od KG do uniwersytetu.

O Makeblock

Założona w 2013 r. firma Makeblock Co., Ltd jest wiodącym dostawcą rozwiązań edukacyjnych STEAM. Kierując swoje produkty na rynek edukacji i rozrywki STEAM w szkołach, instytucjach oświatowych i domach, firma Makeblock zapewnia najbardziej kompleksowe rozwiązania sprzętu, oprogramowania i treści oraz organizuje konkursy robotyki w celu zapewnienia jak najbardziej posuniętej integracji technologii i edukacji. Dodatkowe informacje można znaleźć obserwując @Makeblock w serwisie Facebook lub Twitter, albo też na stronie www.makeblock.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1081132/Makeblock__Bett_London.jpg

Źródło: Makeblock

Źródło informacji: PR Newswire