Technologia kamer termowizyjnych w podczerwieni firmy FOTRIC

2020-03-25, 09:25 aktualizacja : 2020-03-25, 09:27
PR Newswire/FOTRIC INC.
PR Newswire/FOTRIC INC.

SZANGHAJ, 25 marca 2020 r. /PRNewswire/ -- W pełni zautomatyzowane detektory temperatury na podczerwień firmy FOTRIC trafiły do tysięcy lokalizacji w dążeniu do wykrywania podwyższonej temperatury w obliczu obecnej pandemii.

Do zalet technologii kamer termowizyjnych w podczerwieni należy działanie we wszystkich warunkach pogodowych, przez co kamery nie są podatne na warunki oświetleniowe, a także zapewniają czytelny obraz za dnia i w nocy oraz pomiar temperatury bez konieczności kontaktu.

Szybka instalacja

Biorąc pod uwagę koszt produktów pomiary temperatury, firma FOTRIC opracowała zestaw do szybkiej instalacji, w tym główne urządzenie, kable, stojak i komputer. Oprogramowanie jest już zainstalowane na urządzeniu. Instalację na miejscu można przeprowadzić w 5 minut.

Bez zestawu szybkiej instalacji system może być gotowy do pracy w 15 minut, zgodnie z krokami przedstawionymi w filmiku instruktażowym.

Szybki pomiar temperatury

Szybki pomiar temperatury jest możliwy dzięki obrazowaniu termowizyjnemu na podczerwień. Tak długo, jak sylwetki ludzi znajdują się w zasięgu urządzenia, pomiary mogą być dokonywane bez przerw i bez utraty klatek, co pozwala na pomiary bez konieczności kontaktu fizycznego.

W najpowszechniejszym zastosowaniu pomiarów dwukanałowych normalna prędkość chodu wynosi 1,5 m/s. Ze względu na wymogi pomiarów przerwy między osobami muszą wynosić 1 metr, a prędkość chodu zmniejszona jest do 0,75 m/s. W tych warunkach możliwe jest badanie co najmniej dwóch osób co 3 sekundy, co przekłada się na 40 osób na minutę i 2400 osób na godzinę. Jeżeli prędkość chodu uda zwiększyć się do 1 m/s, możliwe jest testowanie 3600 osób na godzinę.

Szybkie informowanie alarmowe

Ekran z podwójnym wyświetlaczem pokazuje obraz normalny i termowizyjny. Po wykryciu podwyższonej temperatury urządzenie automatycznie uruchamia powiadomienie alarmowe. Poza komunikatem głosowym system zaznacza podwyższoną temperaturę na obrazie w czerwonej ramce, co pozwala pracownikom monitoringu na szybką identyfikację osoby z podwyższoną temperaturą. Jednocześnie system może automatycznie robić zdjęcia, które służą jako zapasowe dane obrazowe.

Dokładność

Dokładność pomiaru temperatury jest najważniejsza w produktach firmy FOTRIC. Produkty wykorzystują importowany detektor wielokrzemowy, który gwarantuje ciągłą generację dokładnych pomiarów temperatury w różnych temperaturach środowiska z wysoką stabilnością. Certyfikat kalibracyjny wydany przez Instytut Nadzoru Jakości i Technologii Inspekcji w Szanghaju potwierdza, że najwyższy poziom błędu ciągłego pomiaru w urządzeniu wynosi 0,2 stopnia Celsjusza.

Stabilność

Wykrywanie twarzy sztuczną inteligencją w redukcji fałszywych alarmów

Biorąc pod uwagę złożoność pomiarów, firma FOTRIC wyposażyła urządzenie w algorytm wykrywania twarzy na bazie sztucznej inteligencji, który pozwala na pomiar temperatury wyłącznie twarzy, które znajdują się w zasięgu. Gorące przedmioty trzymane przez ludzi nie są rejestrowane, co znacznie zmniejsza liczbę fałszywych alarmów i zmniejsza intensywność zaangażowania pracowników.

Wbudowany algorytm kalibracji sztucznej inteligencji

Automatyczny pomiar temperatur twarzy w różnych scenach wykorzystywany jest do uczenia, a możliwość dostosowania się do zmian w temperaturze środowiska pozwala na aktualizację poziomu temperatury alarmowej w czasie rzeczywistym. Funkcje te eliminują fałszywe alarmy wśród osób z podejrzewaną gorączką w chłodne poranki i wieczory.

Firma FOTRIC, zaawansowana firma technologiczna w branży kamer termowizyjnych w podczerwieni i precyzyjnych pomiarów technologicznych, opracowała ekspercką, naukową stację roboczą. Skupiając się na pomiarach temperatury w podczerwieni w ubiegłych 10 latach, firma FOTRIC niezależnie opracowała i wprowadziła na rynek szereg linii produktów obrazowania termowizyjnego, w tym nagradzane na skalę światową modele, które są powszechnie wykorzystywane w codziennych inspekcjach w branży energetycznej, wykrywaniu problemów w sprzęcie fabrycznym, prowadzeniu badań nad materiałami do chipów w sektorze elektronicznym i nie tylko. Wśród poprzednich i obecnych klientów firmy FOTRIC znajduje się ponad 10000 dużych firm oraz 211985 uniwersytetów i krajowych centrów badawczych.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1136973/226B.jpg

Źródło: FOTRIC INC.

Źródło informacji: PR Newswire