KGHM Polska Miedź S.A. wspiera walkę z pandemią. Spółka zakupiła sprzęt medyczny o wartości ponad 20 mln zł

2020-03-25, 13:19 aktualizacja : 2020-03-25, 13:21
W czwartek 26 marca o godz. 13:40 wyląduje na warszawskim lotnisku Okęcie specjalny samolot ze sprzętem medycznym zakupionym ze środków KGHM Polska Miedź S.A. Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów USD, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii.

Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W ładowniach dreamlinera z floty LOT, który dziś wyleci z Chin, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 tysięcy par gogli medycznych. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną.

Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

„To nasz moralny obowiązek jako spółki Skarbu Państwa, by pomagać w takim zakresie, jak to dla nas możliwe i dzielić się pomocą z polskim społeczeństwem - powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński - Wszyscy przeżywamy trudne chwile i musimy się wspierać. W naszej firmie mamy zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy bez pomocy. W obecnej sytuacji dotyczy to wszystkich Polaków”.

Prezes KGHM Polska Miedź S.A. dodał, że na pewno nie jest to ostatni transport z pomocą medyczną. „Będziemy organizować kolejne transporty sprzętu, który służyć będzie zwalczaniu skutków tej strasznej epidemii - podkreślił prezes Chludziński - Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał kolejne dobre informacje”.

Szczegółów odnośnie nr lotu i akredytacji dziennikarskich na lotnisku Okęcie w Warszawie udziela Martyna Jarząbek: e-mail: martyna.jarzabek@kghm.com, tel. 76 748 01 46.

Źródło informacji: KGHM