Lynn Shotwell dołącza do Worldwide ERC® na stanowisku prezesa i głównej dyrektor wykonawczej

2020-03-25, 13:56 aktualizacja : 2020-03-25, 13:59
Lynn Shotwell
Lynn Shotwell
Zasłużona dyrektor kadrowa będzie przewodzić międzynarodowemu stowarzyszeniu mobilności w celu nadania przyszłości pracy nowego kształtu.

ARLINGTON, Virginia, 25 marca 2020 r. /PRNewswire/ -- Stowarzyszenie Worldwide ERC®, poważana grupa zarządzania talentem i międzynarodową mobilnością wiedzy i innowacji, ogłosiło dziś, że z dniem 30 marca Lynn Shotwell, GMS, SHRM-SCP dołączy do organizacji na stanowisku prezesa i głównej dyrektor wykonawczej. Jako zasłużona dyrektor w wielu organizacjach, Shotwell wnosi na stanowisko historię sukcesów w przewodzeniu międzynarodowej sile roboczej i organizacjom mobilności pracowniczej. Mając na koncie ponad 20 lat doświadczenia na styku migracji, gospodarki i kapitału ludzkiego, Shotwell będzie przewodzić innowacjom w Worldwide ERC® wraz z dążeniami organizacji do wspierania specjalistów do spraw mobilności w wielu wyzwaniach i możliwościach dzisiejszej, międzynarodowej gospodarki.

„Kadra zarządzająca, rada dyrektorów i ja sam z entuzjazmem podchodzimy do możliwości pracy z dyrektorem i sprawdzonym przywódcą kalibru Lynn. Pokładamy w jej możliwościach co do przewodzenia naszej organizacji w tak szybko zmieniającym się środowisku całkowitą pewność – skomentował Ed Hannibal, GMS, przewodniczący rady w Worldwide ERC®. – Talent, mobilność i obowiązek opieki to strategie, które są ważniejsze teraz niż kiedykolwiek wcześniej. Wyglądamy początku współpracy z Lynn w celu zapewnienia ciągłego wsparcia naszym członkom i partnerom przez narzędzia i wiedzę, której potrzebują do osiągnięcia sukcesu” – dodał przewodniczący.

Shotwell obejmuje stanowisko w trzy miesiące po odejściu byłego prezesa i głównego dyrektora wykonawczego. Shotwell przyjęła ofertę po kompleksowych poszukiwaniach idealnego kandydata, którym przewodziła prestiżowa firma rekrutacji dyrektorów James & Co.

„Obejmuję to stanowisko z jasnym celem: zapewnić, aby nasi członkowie mieli do dyspozycji narzędzia, których potrzebują do wspierania społeczności, w których służą – skomentowała Shotwell. – Teraz musimy połączyć siły i stanąć naprzeciw temu globalnemu wyzwaniu. Nasza branża ma długie tradycje wspierania ludzi w miejscach pracy, niezależnie od miejsca i typu zatrudnienia. Worldwide ERC® i członkowie organizacji wniosą wkład w globalną walkę z COVID-19” – dodała nowa dyrektor.

Przed dołączeniem do Worldwide ERC® Shotwell zajmowała stanowisko starszej wiceprezes i dyrektor międzynarodowych działań i operacji w Society for Human Resource Management (SHRM), największym na świecie stowarzyszeniu specjalistów zasobów ludzkich. Na tym stanowisko Shotwell była współprzewodniczącą mechanizmu biznesowego Globalnego Forum Migracji i Rozwoju oraz członkiem rady powierniczej organizacji World Education Services. Na obu stanowiskach dyrektor wykorzystywała doświadczenie pozyskane w ciągu ponad dwóch dekad wspierania największych organizacji w tworzeniu międzynarodowych zasobów kadrowych.

Wcześniej Shotwell pracowała jako dyrektor wykonawczy w Council for Global Immigration (CFGI)/American Council on International Personnel (ACIP), gdzie przewodziła znaczącemu wzrostowi i fuzji organizacji z SHRM w 2018 r. Shotwell dzieliła się także wiedzą w zakresie polityki mobilności jako wykładowca i rzecznik prasowy oraz zeznawała przed amerykańskim kongresem, Organizacją Narodów Zjednoczonych i Światową Organizacją Handlu.

Więcej informacji na temat działań Worldwide ERC® w zakresie kształtowania przyszłości dynamicznej, innowacyjnej i rosnącej społeczności mobilności można znaleźć na stronie www.worldwideerc.org.

O Worldwide ERC®

Worldwide ERC® to międzynarodowa organizacja skupiająca się na łączeniu i edukacji specjalistów do spraw mobilności kadr na całym świecie już od 1964 r. Organizacja ma swoją siedzibę główną w Waszyngtonie, D.C. i biura w Londynie i Szanghaju. Worldwide ERC® jest źródłem wiedzy na temat globalnej mobilności oraz innowacji w zakresie zarządzania talentem w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i obu Amerykach. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.worldwideerc.org.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1137364/Lynn_Shotwell_Joins_Worldwide_ERC.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/877035/Worldwide_ERC_Logo.jpg

Źródło: Worldwide ERC

KONTAKTY PRASOWE:

Pam Anderson

e-mail: ERC@sspr.com

Źródło informacji: PR Newswire