Techstars rozpoczyna serię weekendowych wydarzeń startupowych w sieci w celu walki z COVID-19

2020-04-03, 14:20 aktualizacja : 2020-04-03, 14:24
Techstars
Techstars
Inwestorzy, innowatorzy i programiści z całego świata mogą połączyć siły w walce z wirusem w pierwszej tego typu serii wydarzeń odbywających się w ponad 60 krajach.

BOULDER, Kolorado, 3 kwietnia 2020 r. /PRNewswire/ -- Techstars, globalna platforma inwestycji i innowacji, ogłosiła dziś rozpoczęcie pierwszego tego typu wydarzenia Global Online Startup Weekend Unite to Fight COVID-19. Firma zaprasza do udziału każdego, który ma jakiś pomysł lub chęć pomocy. Uczestnicy będą współpracować z innymi ze swoich krajów z domu i spędzą weekend na walce z wyzwaniami związanymi z pandemią.

Przywódcy społeczności z ponad 60 krajów przeznaczyli swój czas na pomoc w organizacji wydarzenia, które skupi się na opracowywaniu rozwiązań związanych z COVID-19 dostosowanych do każdego kraju. Każdy Startup Weekend w sieci będzie prowadzony na poziomie kraju przy wsparciu tak ze strony pracowników Techstars, jak i ochotników. W trakcie wydarzenia online na żywo innowatorzy, deweloperzy, pomysłodawcy i nie tylko połączą swoje siły w celu opracowania prototypów, które mogą posłużyć w radzeniu sobie z największymi wyzwaniami pandemii.

„Startup Weekend zawsze był świetną okazją dla przedsiębiorców i startupów do dopracowania pomysłów i przebywania w otoczeniu potencjalnych współpracowników, inwestorów i sponsorów. Od razu było dla nas jasne, że możemy wykorzystać ten sam model w odpowiedzi na wiele wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć w obliczu pandemii wirusa COVID-19 – skomentował David Brown, współzałożyciel i główny dyrektor wykonawczy Techstars. – Szybko zmieniliśmy podejście do programu Startup Weekend tak, aby połączyć setki, a może nawet tysiące ludzi w pracy nad rozwiązaniami dotyczącymi konkretnych problemów związanych z kryzysem. Już mamy niesamowite wsparcie i mamy nadzieję, że ochotnicy dostrzegą nasze działania i zarejestrują się do pomocy” – dodał dyrektor.

Dwadzieścia zespołów z całego świata zostanie wytypowanych do udziału w wydarzeniu Techstars Innovation Bootcamp.

Każdy zainteresowany udziałem w krajowym wydarzeniu jako uczestnik, mentor, sponsor lub ochotnik w zespole organizacyjnym proszony jest o wypełnienie niniejszego formularza. Aktualizacje i listę zarejestrowanych krajów można znaleźć tutaj.

Odkąd wybuch epidemii COVID-19 zaczął dotykać społeczności na całym świecie platforma Techstars wprowadziła różne zmiany w programach i pracy ze społecznością w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych, jednocześnie nadal wspierając startupy i innowatorów w tak trudnym okresie. Więcej na temat działań Techstars oraz zasoby i opinie można znaleźć na stronie techstars.com/covid.

O Techstars

Techstars to globalna platforma inwestycji i innowacji. Założyciele Techstars łączą się z przedsiębiorcami, ekspertami, mentorami, absolwentami, inwestorami, przywódcami społeczności i korporacjami w celu rozwoju ich działalności. Techstars obejmuje trzy gałęzie działalności: Techstars Startup Programs, Techstars Mentorship-Driven Accelerator Programs i Techstars Corporate Innovation Partnerships. Portfel akceleratora Techstars obejmuje ponad 1900 firm z kapitalizacją rynkową przekraczającą 26 miliardów dolarów. www.techstars.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/897891/Techstars_Logo.jpg

Źródło: Techstars

Źródło informacji: PR Newswire