„Solidarni, odważni, niezwyciężeni – KGHM to my!”

2020-04-06, 08:38 aktualizacja : 2020-04-06, 08:39
KGHM - logo
KGHM - logo
„Solidarni, odważni, niezwyciężeni – KGHM to my!” to tytuł filmu wyprodukowanego na zlecenie KGHM Polska Miedź S.A. Mimo trudności związanych z epidemią wywołaną przez wirus SARS CoV-2 zakłady miedziowego koncernu nie ograniczają produkcji.

"Moja rodzina związana jest z pracą górniczą od pokoleń – mówi jeden z bohaterów filmu – Pracował tu mój ojciec. Pracy górniczej nie możemy wykonywać zdalnie, więc musimy podejmować ten trud osobiście. Dzięki zabezpieczeniom jesteśmy w stanie pracować bezpiecznie".

Wprowadzane w KGHM Polska Miedź SA działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników zdają egzamin. Oddziały produkcyjne miedziowego holdingu funkcjonują zgodnie z planem, a firma nie ma też problemów z obsadą.

KGHM  zatrudnia w swoich oddziałach ponad 18 tys. osób. Jeśli doliczyć pracowników spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, to liczba ta rośnie do blisko 40 tys. osób. W związku z szybkim rozwojem pandemii spowodowanej przez wirus SARS-CoV-2 bardzo ważne jest zapewnienie pracownikom miedziowego koncernu maksimum bezpieczeństwa, co pozwala utrzymać produkcję na normalnym poziomie.

"My jako KGHM robimy wszystko, by utrzymać poziom produkcji – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Priorytetem pozostaje bezpieczeństwo naszych pracowników w całej grupie oraz zapewnienie ciągłości działalności".

Zarząd spółki kilka tygodni temu wprowadził i nadal wprowadza środki ostrożności oraz procedury bezpieczeństwa. W kopalniach zmniejszono liczbę osób zjeżdżających w windach szybowych – tzw. klatkach, zwiększono liczbę zjazdów w szybach, a autobusy i inne pojazdy dowożące pracowników do oddziałów są na bieżąco odkażane.

Systematycznie dezynfekowane są też wspólne przestrzenie. Wprowadzono również  badania temperatury ciała pracowników, zapewniono im maseczki, kombinezony i materiały ochronne. Do kopalni i hut trafił też płyn do dezynfekcji Nitrosept produkowany przez spółkę Nitroerg SA, wchodzącą w skład holdingu

Link do filmu „Solidarni, odważni, niezwyciężeni – KGHM to my!”: https://www.youtube.com/watch?v=dOnAfKAQYbM

Źródło informacji: KGHM

 

Załączniki