PMI i Pearson VUE wprowadzają możliwość przeprowadzania testów online w ramach egzaminu certyfikacyjnego Project Management Professional (PMP)®

2020-04-16, 18:17 aktualizacja : 2020-04-16, 18:22
Korzystając z oprogramowania do nadzorowanych online testów onVUE firmy VUE kandydaci PMP mogą teraz przystąpić do egzaminów online w wybranym przez siebie czasie.

FILADELFIA--(BUSINESS WIRE)-- Od dzisiaj Project Management Institute (PMI) oferuje specjalistom z dziedziny zarządzania projektami możliwość zaplanowania i przystąpienia do egzaminu Project Management Professional (PMP)® online z własnego domu lub biura. Egzamin PMP jest kolejnym po dwóch egzaminach certyfikacyjnych PMI, które można zdawać online: PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP) i Certified Associate in Project Management (CAPM) 

Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Pełna wersja jest dostępna pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20200416005135/en/

Kandydaci przystąpią do egzaminu online, korzystając z oprogramowania do testów nadzorowanych online OnVUE firmy Pearson VUE. Podobnie jak testy prowadzone w ośrodkach, testy nadzorowane online wymagają monitorowania kandydatów przez osoby nadzorujące. Taki nadzór odbywa się jednak zdalnie, za pośrednictwem mikrofonu i kamery internetowej w urządzeniu, na którym kandydaci przystępują do egzaminu, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Kandydaci będą musieli zaplanować termin egzaminu z wyprzedzeniem, jednak dostępne godziny obejmują całą dobę, aby kandydaci mogli znaleźć dogodną dla siebie porę.

"W tych niepewnych czasach pracujemy nad tym, aby członkowie PMI i kandydaci starający się o uzyskanie certyfikatów mieli dostęp do zasobów, których potrzebują, aby inwestować w swój rozwój zawodowy – stwierdził Michael DePrisco, wiceprezes PMI ds. rozwiązań na świecie. - Testy nadzorowane online wykorzystywane do egzaminu PMP to ważny etap naszej działalności. Zawsze mieliśmy je w planach, jednak teraz stały się naszym priorytetem, aby zadbać o bezpieczeństwo i dobro naszej społeczności. To osiągnięcie, które będzie miało długotrwały pozytywny wpływ na wrażenia związane z testami PMI, nie byłoby możliwe bez doświadczenia i współpracy Pearson VUE”.

Oprócz wspieranego sztuczną inteligencją nadzoru online, który umożliwia osobie nadzorującej natychmiastowe zakończenie egzaminu w przypadku stwierdzenia naruszenia jego zasad, PMI i Pearson VUE wdrożyły rygorystyczny program informatyki śledczej w celu wykrywania przypadków naruszenia zasad egzaminu i innych problemów związanych z jego ważnością i podejmowania odpowiednich kroków. Ponadto wszyscy kandydaci muszą przejść przez proces wirtualnej rejestracji, który obejmuje wspierane sztuczną inteligencją potwierdzenie tożsamości i dopasowanie twarzy do zdjęcia.

"To porozumienie stanowi potwierdzenie, że platforma nadzoru online OnVUE firmy Person VUE spełnia ścisłe wymogi PMI, najważniejszego światowego stowarzyszenia specjalistów w dziedzinie zarządzania projektami – powiedział Eric D’Astolfo, wiceprezes Pearson VUE ds. rozwoju działalności. - Jesteśmy dumni z tego, że możemy dodać certyfikat PMP – uznawany za złoty standard dla specjalistów z zakresu zarządzania projektami – do dotychczasowych certyfikatów, dla których udostępniliśmy egzaminy online. Cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązanie, które umożliwia kandydatom kontynuację procesu uzyskiwania certyfikatu w obecnej sytuacji".

Więcej informacji na temat testów nadzorowanych online oraz o tym, jak zaplanować swój egzamin PMP nadzorowany online można znaleźć tutaj.

Project Management Institute (PMI)

Project Management Institute (PMI) to czołowe światowe stowarzyszenie dla osób, które planują karierę w branży zarządzania projektami, programami lub portfelami. W ramach swojej ogólnoświatowej działalności z zakresu doradztwa, współpracy, kształcenia i badań, działamy na rzecz przygotowania ponad 3 mln specjalistów z całego świata do realizacji założeń „Gospodarki projektowej” – nadchodzącej formy gospodarowania, w której praca i ludzie zorganizowani są wokół projektów, produktów, programów i strumieni wartości. Świętując w tym roku nasze 50-lecie, działamy na terenie niemal wszystkich krajów, pomagając rozwijać się zawodowo, ulepszać organizację prowadzonej działalności oraz dalej udoskonalać zarządzanie projektami poprzez uznawane na całym świecie normy, certyfikaty, grupy, zasoby, narzędzia, badania naukowe, publikacje, kursy rozwoju zawodowego i możliwości nawiązywania kontaktów. Będący częścią rodziny PMI serwis ProjectManagement.com zrzesza osoby z całego świata, skupiając w jednym miejscu coraz więcej zasobów, narzędzi, sieci kontaktów i rozszerzając perspektywy. Odwiedź nas pod adresem: www.PMI.org, www.projectmanagement.com, www.facebook.com/PMInstitute oraz w serwisie Twitter @PMInstitute.

Pearson VUE

Pearson VUE (http://www.pearsonvue.com) to pionier w branży testów komputerowych, który każdego roku dostarcza ponad 16 milionów egzaminów certyfikacyjnych i licencyjnych w każdej dziedzinie, począwszy od uczelni po informatykę i opiekę zdrowotną. Jesteśmy światowym liderem w zakresie opracowywania i dostarczania testów na ważne egzaminy za pośrednictwem najbardziej kompleksowej i najbezpieczniejszej sieci niemal 20.000 ośrodków egzaminacyjnych w ponad 180 krajach. Nasza czołowa pozycja w branży egzaminacyjnej jest wynikiem współpracy z wieloma klientami, począwszy od liderów technologicznych po sektor rządowy i agencje regulacyjne. Więcej informacji na stronie PearsonVUE.com.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200416005135/en/

Źródło: Project Management Institute

KONTAKT

Rachael Ballard

tel. 443-618-7014 

e-mail: Rachael.ballard@pmi.org

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
 

Źródło informacji: Business Wire