Spółka Trina Solar po raz szósty zdobywa tytuł „Top Performer” dla najlepszych producentów modułów

2020-05-28, 13:18 aktualizacja : 2020-05-28, 13:20
Trina Solar Co., Ltd
Trina Solar Co., Ltd

CHANGZHOU, Chiny, 28 maja 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka Trina Solar Co., Ltd (zwana dalej „Trina Solar” lub „firmą”) będąca czołowym dostawcą rozwiązań z dziedziny fotowoltaiki i kompleksowych rozwiązań energetyki inteligentnej, uzyskała tytuł „Top Performer” za wyjątkową niezawodność i osiągi swoich produktów wśród światowych producentów modułów fotowoltaicznych przyznawany przez PV Evolution Labs (PVEL), główne niezależne laboratorium badawcze segmentu downstream branży energetyki słonecznej.

Obok Trina Solar tylko jeden inny producent modułów fotowoltaicznych o światowym zasięgu uzyskał ten tytuł sześć razy z rzędu w całej historii tego wyróżnienia.

Wyróżnienie opiera się na przedstawionych w wydawanej przez laboratorium PVEL „Karcie niezawodności modułów fotowoltaicznych 2020” (2020 PV Module Reliability Scorecard) wynikach Programu Kwalifikacji Produktów (Product Qualification Program, PQP), który obejmował kontrole w zakładach w okresie 18 miesięcy do roku 2020. PQP ocenia osiągi modułów fotowoltaicznych pod kątem cykli termicznych, wytrzymałości przy wysokiej wilgotności, dynamicznego obciążenia mechanicznego, degradacji wywołanej napięciem, plików PAN itd. To niezależny program, który nagradza producentów wyprzedzających konkurencję w zakresie jakości i wytrzymałości produktów i zapewnia nabywcom urządzeń fotowoltaicznych i podmiotom inwestującym w elektrownie niezależne źródło spójnych danych o niezawodności i osiągach, co pozwala na efektywne zarządzanie dostawcami. 

Dyrektor działu modułów fotowoltaicznych (PV Module Business) w PVEL, Tristan Erion Lorico, powiedział: „Stale osiągane wysokie wyniki w +Karcie niezawodności modułów fotowoltaicznych+ PVEL stanowią o zaangażowaniu producenta w oferowanie produktów wysokiej jakości. Wprowadzając nowe produkty, wytwórcy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm kontroli jakości, aby utrzymać wysoki poziom niezawodności i osiągów swoich produktów. Po raz kolejny mamy zaszczyt uhonorować spółkę Trina Solar tytułem +Top Performer+ i z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania jej przyszłych produktów w związku z tworzonymi przez nią innowacjami”.

Yin Rongfang, wicedyrektor i wiceprezes Trina Solar, powiedział: „Przyznanie szóstego z rzędu wyróżnienia +Top Performer+ przez cenioną niezależną organizację, jaką jest PVEL, to dla nas pozytywny sygnał. Wykorzystując wiedzę zdobywaną na przestrzeni 20 lat, spółka Trina Solar angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostarczając sprawdzone i niezawodne moduły o wysokiej mocy, efektywności i niezrównanych osiągach”.

„Energia słoneczna jest stabilnym i ekologicznym rozwiązaniem na lata. Chcemy stać się pierwszym wyborem wśród dostawców dla większej liczby potencjalnych klientów, zapewniając im wysoce niezawodne moduły o ultrawysokiej mocy, takie jak Vertex. Te oferujące najwyższe osiągi moduły będą nadal przyczyniać się do szybszego wdrażania energetyki słonecznej na całym świecie dzięki dalszemu obniżaniu kosztów towarzyszących instalacji (balance-of-system) i uśrednionych kosztów energii elektrycznej”.

Link do zdjęcia: https://www.trinasolar.com/sites/default/files/067_4972_h_1.jpg

Podpis: Trina Solar po raz szósty z rzędu zdobywa tytuł „Top Performer”

Trina Solar

Trina Solar jest czołowym globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań dla energetyki słonecznej. Założona w 1997 roku, spółka zajmuje się opracowywaniem własnych inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych dla dużych stacji energetycznych, jak również do zastosowań w obiektach komercyjnych i mieszkalnych. Jako czołowy światowy dostawca zintegrowanych rozwiązań opartych o energię słoneczną, spółka Trina Solar objęła również przewodnictwo w dziedzinie IoT (internetu rzeczy) w energetyce. Spółka dąży do zostania światowym liderem w tym nowym i dynamicznie rozwijającym się sektorze. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.trinasolar.com.

Źródło: Trina Solar Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire