Vinted przekazuje 1 milion euro na wsparcie globalnej walki z COVID-19

2020-06-03, 10:00
Vinted
Vinted

PARYŻ, 3 czerwca 2020 r. /PRNewswire/ -- Firma Vinted, największa w Europie platforma handlowa C2C skupiająca się na odzieży używanej, ogłosiła dziś, że przeznaczy ponad 1 milion euro na rzecz walki z COVID-19. Przekazana kwota, największa dotychczasowa darowizna w historii Vinted, zasili przede wszystkim badania naukowe skupiające się na leczeniu przeciwwirusowym. Większość tej kwoty ma wspomóc różne badania naukowe prowadzone przez kilka instytucji głównie we Francji. Firma ma nadzieję, że to wsparcie przyczyni się do odkryć o globalnym znaczeniu, i rozważa dalsze możliwości działania.

Poprzez te inicjatywy Vinted pragnie dalej wspierać naukowców i pracowników medycznych znajdujących się na froncie walki z wirusem, ponieważ ich działania są fundamentalne dla kształtowania krótko- i długofalowej odpowiedzi na pandemię. Pomoc finansowa skupia się na niezbędnych badaniach, które pozwolą nam lepiej zrozumieć COVID-19 i opracować uniwersalne metody leczenia.

Thomas Plantenga, CEO Vinted, wyjaśnia: „Sukces w jednym kraju może przetrzeć szlaki dla całego świata. Ciężko pracujemy nad tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań, które pozwalają naszej społeczności bezpiecznie korzystać z Vinted w czasach dystansu społecznego i momencie, gdy niektórzy z naszych użytkowników mierzą się z nieoczekiwanymi trudnościami finansowymi. Państwa i organizacje na całym świecie pracują nad metodami walki z COVID-19, a my jako Vinted pragnęliśmy włączyć się w te wysiłki w sposób niosący ogólnoświatowe korzyści. To dla nas znacząca suma, ale zarówno my, jak i nasi inwestorzy, głęboko wierzymy, że jako ludzkość znaleźliśmy się w sytuacji, w której musimy wspierać się nawzajem niezależnie od kosztów".

Załączamy pełną informację prasową i pozostajemy do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań lub zainteresowania przeprowadzeniem wywiadu.

PDF - https://mma.prnewswire.com/media/1175961/PL_VINTED.pdf

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1175962/Vinted_Logo.jpg

Źródło: Vinted

KONTAKT:

Zespół Vinted

e-mail: aura.llobell@mtrchk.com

Źródło informacji: PR Newswire