Hikvision wprowadza na rynek system AX PRO na potrzeby kompleksowych rozwiązań w zakresie alarmów bezprzewodowych

2020-09-18, 08:35 aktualizacja : 2020-09-18, 08:40
PR Newswire/Hikvision Digital Technology Co., Ltd.
PR Newswire/Hikvision Digital Technology Co., Ltd.

HANGZHOU, Chiny, 18 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka Hikvision, producent rozwiązań w dziedzinie internetu rzeczy specjalizujący się w monitoringu wizyjnym, ogłosiła wprowadzanie na rynek nowej generacji bezprzewodowych systemów alarmowych AX PRO, które stanowią kompleksowe rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

Kompleksowe i zintegrowane rozwiązania w zakresie systemów alarmowych

Nowo wprowadzona oferta produktów AX PRO obejmuje kompaktowy panel sterowania dla szerokiej gamy czujników i urządzeń ochrony obwodowej, od ochrony przed nieuprawnionym dostępem, przez weryfikację wideo, czujniki dymu i czujniki zalania, po automatyzację urządzeń domowych. Opracowany z myślą zarówno o monterze, jak i użytkowniku system daje możliwość konfiguracji dostosowanej do różnorodnych potrzeb. Instalację uproszczono w możliwie maksymalnym zakresie, dzięki czemu użytkownik końcowy może z łatwością obsługiwać system, wykorzystując do tego intuicyjny interfejs.

Panel sterowania AX PRO wyposażony w dwa chipy RF

Sam panel AX PRO obsługuje kilka protokołów na potrzeby bezprzewodowej integracji, dając możliwość podłączenia maksymalnie 210 urządzeń ochrony obwodowej. Panel zaprojektowano z dwoma chipami RF (Radio Frequency), w których zastosowano technologie bezprzewodowe Tri-X i CAM-X w celu eliminacji zakłóceń pomiędzy kanałami i umożliwienia szybkiej, niezawodnej i równoczesnej transmisji danych z systemu alarmowego.

Szeroka gama czujników i urządzeń ochrony obwodowej

Oprócz panelu spółka Hikvision opracowała szeroką gamę czujek i czujników w celu dostosowania systemu do różnych potrzeb instalacyjnych, obejmujących połączony czujnik ruchu PIR i czujnik zbicia szyby, czujnik bezpieczeństwa, czujniki drzwiowe, czujki dymu, czujniki wycieku itp.

Dostępny jest również pasywny czujnik podczerwieni PIRCAM, który wykrywa sygnały podczerwieni w zasięgu 12 metrów i fotografuje każdy poruszający się obiekt. Używając PIRCAM, użytkownicy mogą obejrzeć fotografie wykrytej aktywności w celu weryfikacji powiadomień alarmowych, otrzymując ostrzeżenia jeszcze zanim intruzi zorientują się, że są nagrywani. PIRCAM jest również wyposażony w oświetlenie LED w celu zapewnienia wysokiej jakości obrazów w ciemnościach.

Mając na uwadze aspekty praktyczności, Hikvision stworzył szeroki asortyment urządzeń ochrony obwodowej w celu maksymalizacji bezpieczeństwa użytkownika i wspomagania jego codziennych działań. Obejmują one stacjonarne i przenośne przyciski napadowe zapewniające bezpieczeństwo osobom znajdującym się w budynku, natomiast bezprzewodowa klawiatura LED czy ergonomiczny breloczek na klucze dostarczają wiele opcji sterowania dostosowanych do preferencji użytkowników.

Weryfikacja intruzów jako usługa (Intruder Verification as a Service)

Na życzenie klientów panel AX PRO może zostać podłączony do kamer sieciowych IP za pośrednictwem chmury lub strumienia pomocniczego w celu uruchomienia usługi Intruder Verification as a Service (IVaaS). Usługa ta zapewnia weryfikację wideo na żywo lub siedmiosekundowe nagranie, pozwalając użytkownikom na szybkie i skutecznie potwierdzenie zdarzeń alarmowych w systemie.

Kompatybilność aplikacji

Użytkownicy będą mogli sterować systemem AX PRO i pozostać z nim połączeni, ponieważ jest w pełni kompatybilny z opracowaną przez Hikvision aplikacją Hik-Connect. Aplikacja przesyła powiadomienia głosowe i wideo użytkownikom, pozwalając im na zdalne sterowanie i monitorowanie ich systemów alarmowych. AX PRO współpracuje również z aplikacją Hik-ProConnect, która zapewnia opcje pełnej konfiguracji dla monterów i pozwala im na oferowanie rozwiązań bezpieczeństwa opartych na technologii chmury i usług wymagających autoryzacji klienta.

Hikvision

Hikvision to producent rozwiązań w dziedzinie IoT (Internetu rzeczy) specjalizujący się w monitoringu wizyjnym. Szeroka kadra wysoko wykwalifikowanych specjalistów B+R Hikvision pozwala na tworzenie bogatego wachlarza kompleksowych produktów i rozwiązań dla wielu rynków pionowych. W celu realizacji swojej długofalowej wizji Hikvision zwiększa zasięg o branże technologii inteligentnego domu, automatyzacji przemysłu i elektroniki w motoryzacji, wychodząc poza rynek systemów bezpieczeństwa. Produkty Hikvision obejmują również niezawodną analitykę biznesową dla użytkowników końcowych, która pozwala na większą wydajność działalności i lepsze wyniki handlowe. Działając z zaangażowaniem na rzecz najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów, Hikvision zachęca swoich partnerów do wykorzystania oferowanych przez nią zasobów cyberbezpieczeństwa, w tym Centrum Cyberbezpieczeństwa Hikvision. www.hikvision.com.

Fotografia - https://mma.prnewswire.com/media/1249709/Hikvision_AX_PRO_wireless_alarm_system.jpg

Źródło: Hikvision Digital Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire