Mavenir dostarcza czołową w branży funkcję warstwy użytkownika (UPF) sieci rdzeniowej 5G z akceleracją SmartNIC Nvidia Mellanox

2020-09-24, 14:06 aktualizacja : 2020-09-24, 14:25
Węzeł zintegrowany obsługuje abonentów sieci 2G, 3G, 4G i 5G.

RICHARDSON, Texas--(BUSINESS WIRE)-- Mavenir, jedyny w branży dostawca kompleksowego oprogramowania sieciowego typu cloud native, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek wysokowydajnej funkcji warstwy użytkownika (User Plane Function, UPF) sieci rdzeniowej 5G z akceleracją SmartNIC NVIDIA Mellanox ConnectX-6 Dx. UPF odgrywa kluczową rolę w sieci 5G, realizując przełomową wizję małych opóźnień i dużej przepustowości.

Umożliwiając efektywne kosztowo przejście na 5G, UPF firmy Mavenir zapewnia pełny zestaw indywidualnych funkcji warstwy użytkownika sieci rdzeniowej 5G i wsparcie węzła zintegrowanego, dostarczając unikatowe połączenie wysokiej wydajności i kompatybilności z siecią 2G, 3G, 4G i 5G w ramach jednej zintegrowanej sieciowej funkcji warstwy użytkownika.

UPF firmy Mavenir zapewnia unikatową wartość dzięki zastosowaniu modelu cloud native, architekturze opartej o kontenery, wysoce zoptymalizowanemu przetwarzaniu pakietów z możliwej do skonfigurowania sprzętowej obsługi funkcji i wbudowanemu wsparciu o dużej dostępności. Realizując zapotrzebowanie na wysoką wydajność i ograniczenie powierzchni zajmowanej przez sprzęt, UPF firmy Mavenir zapewnia także automatyzację wdrożeń i prostą obsługę za pośrednictwem scentralizowanego systemu zarządzania, co prowadzi do obniżenia ogólnego kosztu eksploatacji.

Firma Mavenir opracowała wysoce zoptymalizowane rozwiązanie UPF, obejmujące zarówno techniki optymalizacji oprogramowania, jak i sprzętu, i zaprezentowała wydajność do 524 Gb/s z użyciem 16 rdzeni CPU z obsługą fast path, ograniczając całkowitą powierzchnię zajmowaną przez serwery o 50% z wykorzystaniem odciążeń UPF SmartNIC NVIDIA. NVIDIA ConnectX-6 Dx przyspiesza UPF Mavenir dzięki dynamicznemu równoważeniu obciążenia, efektywnemu przetwarzaniu pakietów i inteligentnemu przekazywaniu odwołań, aby zapewnić harmonizację i sprawne przesyłanie strumieni plików audio i wideo oraz danych tysięcy klientów przy zachowaniu zadeklarowanej jakości usług.

„Główna informacja jest taka, że przy tej samej przepustowości (przed odciążeniem) ograniczyliśmy przestrzeń zajmowaną przez sprzęt o 50%, przekazując obsługę funkcji SmartNIC” – powiedział Ashok Khuntia, dyrektor wykonawczy i kierownik generalny ds. usług pakietowych Mavenir. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania współpracy z NVIDIA w celu zapewniania wysoce wydajnej i efektywnej kosztowo UPF do użytku rynkowego przez dużych i małych operatorów na świecie”.

„Przekazywanie pakietów UPF ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o osiągnięcie elastycznego warstwowania sieci 5G i możliwości przełączania z małymi opóźnieniami” – powiedział Amit Krig, główny wiceprezes ds. oprogramowania i adapterów sieci NVIDIA. „Mavenir wykorzystuje przyspieszenie sprzętowe SmartNIC i DPU, aby zapewnić światowej klasy wydajność UPF, jednocześnie zwalniając cykle pracy CPU na obsługę innych aplikacji generujących przychody”.

Mavenir

Mavenir jest jedynym w branży kompleksowym dostawcą oprogramowania sieciowego typu cloud native i usług integracji rozwiązań i systemów, który koncentruje się na przyspieszaniu zmian w sieciach oprogramowania dla dostawców usług komunikacyjnych. Mavenir oferuje bogatą, kompleksową ofertę produktów obejmującą wszystkie warstwy infrastruktury sieciowej. Firma Mavenir zajmuje czołową pozycję w branży rozwiniętych rozwiązań sieciowych typu cloud-native, które zapewniają użytkownikom końcowym innowacyjne i bezpieczne korzystanie z usług, począwszy od warstw aplikacji/usług 5G, po rozwiązania typu packet core i RAN. Dzięki wykorzystaniu innowacji takich jak IMS (VoLTE, VoWiFi, zaawansowany system przesyłania wiadomości (RCS)), sieci prywatne oraz vEPC, 5G Core and OpenRAN vRAN Mavenir przyspiesza zmiany w sieci dla ponad 250 klientów będących dostawcami usług komunikacyjnych w ponad 140 krajach, które obsługują ponad 50% abonentów na świecie.

Mavenir korzysta z przełomowych, innowacyjnych architektur technologicznych i modeli biznesowych, które zapewniają niezawodność, elastyczność i szybkość obsługi. Mavenir oferuje rozwiązania, które napędzają rozwój wirtualizacji funkcji sieci (NFV), aby osiągnąć oszczędności na skalę całej sieci, a przez to pomagają dostawcom usług komunikacyjnych ograniczyć koszty, uzyskać przychody i zapewnić ich ochronę. www.mavenir.com

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200923005257/en/

Źródło: Mavenir

KONTAKT:

Maryvonne Tubb

Mavenir PR

NA-Loren Guertin

MatterNow

EMEA-Kevin Taylor

GlobalResultsPR

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.