YPO mianuje Xaviera Mufraggi na stanowisko dyrektora generalnego

2020-09-29, 19:01 aktualizacja : 2020-09-29, 19:03
PR Newswire/YPO
PR Newswire/YPO

DALLAS, 29 września 2020 r. /PRNewswire/ -- YPO, międzynarodowa społeczność obejmująca ponad 28000 dyrektorów głównych w 142 krajach, ogłosiła dziś, że Xavier Mufraggi, członek paryskiego oddziału YPO, został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego i obejmie tę funkcję z dniem 1 grudnia 2020 r. Mufraggi będzie pierwszym dyrektorem generalnym uznanej organizacji młodych liderów, który nie urodził się w Stanach Zjednoczonych. Przeszedł on do YPO z Club Med – firmy, która jest globalnym liderem w branży luksusowych wyjazdów wakacyjnych typu all-inclusive.

Przez 15 lat Mufraggi związany był z Club Med, międzynarodową spółką zależną Grupy Turystycznej Fosun, gdzie w ostatnich latach pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), który generuje ponad 1 mld dolarów przychodów rocznie. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora generalnego Club Med na region Ameryki Północnej i Karaibów. Pod jego skrzydłami oddział stał się zrównoważoną i rentowną jednostką biznesową. Mufraggi z powodzeniem przeprowadził transformację cyfrową i repozycjonowanie marki w obrębie sektora ekskluzywnych, rodzinnych wyjazdów wakacyjnych.

„Z ogromnym entuzjazmem podchodzę do nominacji Xaviera na stanowisko dyrektora generalnego, który wprowadzi YPO w przyszłość – powiedział Anastasios (Tassos) Economou, globalny prezes YPO na lata 2020-2021. - Czekam nie tylko na podjęcie ścisłej współpracy z Xavierem, ale także na nawiązanie nowej przyjaźni z gatunku tych, jakie tworzą się w zespole YPO".

„Członkowie YPO to wyjątkowi przywódcy, którzy oprócz wspierania światowej gospodarki, zwracają ogromną uwagę na pozytywne oddziaływanie na życie swoich pracowników, społeczności i całego świata – powiedział Mufraggi. - Objęcie przywództwa nad tak wyjątkową organizacją w czasie, gdy świat bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje lepszych przywódców, to dla mnie zarówno niepowtarzalna szansa, jak i ogromny zaszczyt".

Mufraggi jest dynamicznym profesjonalistą posiadającym rozległe i strategiczne doświadczenie marketingowe w branży spożywczej, obsługi klienta i hotelarskiej. Jego kariera rozpoczęła się od Kraft Foods Europe, gdzie zajmował się marketingiem, sprzedażą i rozwojem produktu. Mufraggi jest absolwentem EDHEC Business School – jednej z wiodących uczelni biznesowych w Europie oraz posiada stopień magistra z zakresu zarządzania w biznesie.

Mufraggi jest także członkiem zarządu MUFRAGGI Matériaux, przedsiębiorstwa specjalizującego się w narzędziach i materiałach budowlanych, które założył jego dziadek oraz francuskim doradcą ds. handlu zagranicznego. Wychowywał się w Europie, w Stanach Zjednoczonych (Waszyngton D.C.) oraz na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Obecnie wraz z rodziną mieszka w Paryżu.

Mufraggi zastąpi na stanowisku Scotta Mordella. Mordell jest najdłużej urzędującym dyrektorem generalnym w historii YPO, piastując tę funkcję od roku 2011. Aktywnym członkiem YPO był od 1995 r. Informację o odejściu ze stanowiska z końcem bieżącego roku Mordell podał w grudniu 2019 r.

Economou dodał: „W imieniu YPO pragnę szczerze dziękować Scottowi za jego przywództwo i pasję, z jaką kierował tą organizacją przez ostatnich dziesięć lat oraz w procesie przemian".

O YPO

YPO to międzynarodowa społeczność obejmująca ponad 28000 głównych dyrektorów w 142 krajach, kierująca się przekonaniem, że świat potrzebuje lepszych przywódców. Wszyscy członkowie organizacji osiągnęli znaczące sukcesy jako przywódcy w młodym wieku. Łącznie przewodzą przedsiębiorstwom i organizacjom, które generują 9 bilionów dolarów rocznego przychodu. Członkowie YPO inspirują i motywują się nawzajem poprzez uczenie się od siebie i wyjątkowe doświadczenia w społeczności pełnej otwartości i zaufania. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie ypo.org.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1283892/Mufraggi_Xavier_6_1_cropped_3_copy.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1065220/YPO_Logo.jpg

Źródło: YPO

Źródło informacji: PR Newswire