Wydarzenie organizowane przez CBMM podkreśla wagę zielonego wodoru, jako zrównoważonego rozwiązania dla energetyki i transportu

2020-12-04, 14:54
Międzynarodowi eksperci ze środowiska akademickiego i sektora przemysłu przedstawią postępy prac nad nowymi technologiami ukierunkowanymi na rozwój gospodarki wodorowej.

SAO PAULO, 4 grudnia 2020 r. /PRNewswire/ - Poszukując rozwiązań, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2, rządy i naukowcy na całym świecie promują działania na rzecz wprowadzenia bardziej efektywnych technologii sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Z tego względu wodór okazał się być kluczowym elementem dekarbonizacji gospodarki.

Naukowcy z renomowanych uniwersytetów i specjaliści z branży będą dyskutować o tym, jak technologie produkcji wodoru i ich zastosowanie w ogniwach paliwowych mogą zrewolucjonizować sektor energetyki i transportu podczas Webinarium Charles Hatchett Award 2020, wirtualnego spotkania, które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 14:00 (CET).

Główną prelekcję wygłosi Manish Chhowolla, profesor materiałoznawstwa na Uniwersytecie Cambridge oraz laureat Charles Hatchett Award 2020, dorocznej nagrody ratyfikowanej przez brytyjski Institute of Materials, Minerals and Mining (IOM3).

„Nowe rozwiązania w ramach transformacji energetycznej mają ścisły związek z naszym programem rozwoju technologicznego i strategiami rozwoju. Wodór stanowi zrównoważone rozwiązanie dla złożonych wyzwań naszego społeczeństwa, ponieważ umożliwia stworzenie cyklu całkowicie wolnego od emisji dwutlenku węgla” - wyjaśnia Rogerio Pastore, szef programu energetycznego CBMM.

W ramach webinarium, które zorganizuje CBMM, światowy lider w rozwoju produktów niobowych, planowany jest również udział Silke Frank, dyrektor generalnej Mission Hydrogen; Ricardo Limy, wiceprezesa CBMM; Robsona Monteiro, starszego specjalisty ds. rozwoju rynku w CBMM; Katsuyoshi’ego Kakinumy, profesora Centrum Nanomateriałów Ogniw Paliwowych na Uniwersytecie Yamanashi; Barra Zulevi’ego, prezesa i dyrektora ds. technologii Pajarito Powder; oraz Shanny Knights, dyrektor ds. technologii w Ballard Power Systems.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń i zarejestrowania się na bezpłatny webinar na stronie: https://niobium.tech/CharlesHatchettAwardWebinar2020

CBMM

Jako światowy lider w wytwarzaniu i komercjalizacji produktów niobowych, spółka obsługuje ponad 400 klientów w 40 krajach. CBMM ma siedzibę w Brazylii, a biura i filie spółki znajdują się w Chinach, Holandii, Singapurze, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Firma dostarcza najnowocześniejsze produkty i technologie dla sektora infrastruktury, transportu, lotnictwa i energetyki. W 2019 roku CBMM zainwestowała w 2DM, spółkę wyspecjalizowaną w produkcji grafenu.

Źródło: CBMM

Źródło informacji: PR Newswire