CRRC „China Bookshelf” zakłada chińskie biblioteki kulturalne w Australii

2021-01-12, 16:18 aktualizacja : 2021-01-12, 16:19
„China Bookshelf"
„China Bookshelf"

MELBOURNE, Australia, 12 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ -- CRRC Corporation Limited („CRRC”, 1766.HK), jedna z największych na świecie firm produkujących sprzęt do transportu kolejowego, w grudniu ubiegłego roku dostarczyła do Melbourne w Australii ponad 575 książek z gatunku literatury faktu, które swoją tematyką przybliżają Chiny w najróżniejszych wymiarach. Realizacja projektu „China Bookshelf” (Chińska biblioteczka) stanowi inaugurację projektu CRRC promującego wymianę kulturalną między Chinami a Australią oraz mającego na celu stworzenie integracyjnej społeczności opartej na wzajemnym zaufaniu.

China Bookshelf stworzy minibiblioteki, które będą koncentrować się na Chinach i chińskiej kulturze na całym świecie. Książki będą udostępniane zarówno pracownikom CRRC, jak i odbiorcom zewnętrznym spoza Chin. Przewidziano, że w salonie dla pracowników CRRC Times Electric w Melbourne znajdzie się łącznie 275 książek dostarczonych tym razem do Australii, zaś pozostałych 300 będzie udostępnionych społeczności lokalnej w ramach biblioteki.

Książki wybrane na potrzeby projektu są wydawane przez czołowych chińskich wydawców i obejmują szeroki zakres elementów kulturowych Chin, a także wprowadzają w tematykę chińskiego przemysłu kolejowego. Zwracając uwagę na zwyczaje, tradycje, historię, architekturę, geografię, filozofię, jak również politykę i procesy polityczne, minibiblioteka zapewni czytelnikom szeroki dostęp do wiedzy na temat dawnych i współczesnych Chin, wzmacniając więzi międzyludzkie w społeczności chińsko-australijskiej, ugruntowując tym samym jej głębokie, wzajemne zrozumienie.

„CRRC jest zaangażowana w tworzenie zróżnicowanej i sprzyjającej włączeniu społecznemu kultury korporacyjnej. Podstawą naszej organizacji jest etos otwartej komunikacji” - powiedział Liu Hualong, prezes spółki CRRC.

Projekt China Bookshelf jest odzwierciedleniem dążenia CRRC do stworzenia kultury uczciwości i odpowiedzialności, eliminując konflikty kulturowe poprzez poszukiwanie wspólnej płaszczyzny i integrację kulturową z miejscowymi pracownikami i obywatelami.

W 2018 r. firma rozpoczęła szereg działań międzykulturowych mających na celu propagowanie takich działań w Australii jak Dzień Otwarty w zakładzie w Morwell czy sponsorowanie lokalnych meczów koszykówki. CRRC analizuje również możliwości współpracy z australijskimi uniwersytetami w zakresie produkcji, zarządzania i badań naukowych.

Prowadząc intensywną współpracę z lokalnymi partnerami, CRRC podejmuje działania na rzecz wspólnego budowania środowiska sprzyjającego wzajemnym interesom i harmonijnemu rozwojowi z lokalnymi władzami, przedsiębiorstwami i społecznościami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie CRRC lub na stronach firmowych w serwisach Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

CRRC

CRRC (CRRC Corporation Limited) jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw produkujących sprzęt do transportu kolejowego, z rocznymi przychodami ze sprzedaży w wysokości 229,01 mld RMB w 2019 roku. Spółka dostarcza produkty i usługi do ponad 100 krajów i regionów oraz posiada 15 międzynarodowych centrów badawczo-rozwojowych. CRRC utworzyła między innymi lokalne bazy produkcyjne w USA, Australii, RPA, Malezji, Turcji i Indiach. Na rok 2019 CRRC uplasowała się na 359 miejscu wśród 500 firm z listy Fortune Global 500.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418561/1.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418562/2.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418563/3.jpg

Źródło: CRRC

Źródło informacji: PR Newswire