JA Solar jest wyłącznym dostawcą modułów w ramach realizacji największej indywidualnej inwestycji fotowoltaicznej na wyspie Guam

2021-01-15, 15:40 aktualizacja : 2021-01-15, 15:41

PEKIN, 15 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka JA Solar ogłosiła, że jest dostawcą wszystkich modułów fotowoltaicznych, jakie są niezbędne do ukończenia inwestycji budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 88MW na wyspie Guam. Projekt, którego inwestorem i wykonawcą jest Korea Electric Power, będzie największą elektrownią fotowoltaiczną na Guam.

Ta inwestycja, usytuowana na wyspie oraz w środowisku charakteryzującym się silnymi wiatrami, spełnia bardziej rygorystyczne niż zwykle wymagania dotyczące obciążenia mechanicznego od strony tylnej oraz tempa degradacji modułu. Po przeprowadzeniu konsultacji i porównaniu oferty różnych producentów modułów, Korea Electric Power ostatecznie wybrała firmę JA Solar na wyłącznego dostawcę modułów w ramach tego przedsięwzięcia.

Korea Electric Power jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w Korei Południowej, odpowiedzialnym za wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej oraz rozwój inwestycji związanych z energią elektryczną. Natomiast dzięki wysokiej jakości produktom i usługom oferowanym przez JA Solar, stabilnej przewadze finansowej i ugruntowanej reputacji w branży, Korea Electric Power nawiązała obiecującą współpracę właśnie z tą firmą. W roku 2020 obie strony podpisały ramową umowę o współpracy, zaś niedawno rozpoczęły wspólną pracę nad nowymi projektami. Niezależnie od kooperacji na lokalnym rynku południowokoreańskim, obie spółki utrzymują ścisłe kontakty na rynkach zagranicznych, wspólnie promując rozwój i wykorzystanie energii słonecznej.

Od momentu wejścia na południowokoreański rynek fotowoltaiczny w 2011 r., z uwagi na wysoką jakość oferowanych produktów i usług, spółka JA Solar osiągnęła doskonałą reputację i lojalną bazę klientów na tym niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku. Nowoczesne i efektywne rozwiązania JA Solar otrzymały certyfikację zgodnie z Koreańskimi Standardami Przemysłowymi (KS), a także zostały docenione przez lokalne media branżowe oraz klientów. W 2018 r. firma JA Solar oficjalnie założyła południowokoreański oddział, aby skuteczniej i szybciej udzielać wsparcia i świadczyć usługi na rzecz lokalnych klientów. W 2019 r. oddział ten otrzymał nagrodę „Best Market Performance Award” przyznawaną w branży energii słonecznej / systemów magazynowania energii w Korei Południowej.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire