Volvo Polska „Inwestorem bez granic”

2019-05-14, 12:29 aktualizacja: 2019-05-14, 12:33
Volvo Polska/ Inwestor bez granic
Volvo Polska/ Inwestor bez granic
Podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Volvo Polska otrzymało prestiżową nagrodę „Inwestor bez granic”.

Volvo zostało wyróżnione za konsekwencję w inwestowaniu, zgodnie z najnowszymi trendami w motoryzacji. Nagrodę wręczyli Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Volvo jest obecne w Polsce od lat ’70 ubiegłego wieku, a od lat ’90 ma we Wrocławiu fabrykę, która jest największym europejskim centrum kompetencyjnym i zakładem produkującym autobusy Volvo, które dostarczane są na rynki całej Europy. We Wrocławiu ulokowane jest też centrum badawczo-rozwojowe, w którym opracowywane są najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w autobusach, a także centrum usług biznesowych. Volvo zatrudnia niemal 4 tys. pracowników, w tym około tysiąca inżynierów, korzysta też z ponad 100 polskich dostawców.

„Jesteśmy dumni z przyznanej nagrody. Od lat konsekwentnie budujemy swoją pozycję w Polsce. Mogą być Państwo pewni, że każdy autobus Volvo jeżdżący o drogach Polski, ale też całej Europy został w całości wyprodukowany we Wrocławiu, przy udziale polskich inżynierów i wykorzystaniu polskich komponentów” - powiedział Marek Gawroński, wiceprezes Volvo Polska ds. Relacji z Sektorem Publicznym, który w imieniu Volvo Polska odebrał nagrodę.

Volvo było nominowane jako jedna z 20 działających w naszym kraju firm zagranicznych, z takich sektorów jak energetyka, elektrotechnika, automatyka przemysłowa, chemia, nieruchomości, przemysł obronny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, stalowy, telekomunikacja. Volvo to jedyny producent autobusów wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu.

„Inwestor bez granic” to konkurs, którego celem jest propagowanie wzorowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją, którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej. Kryteria wyboru laureatów to m.in. skala inwestycji, ich wpływ na potencjał polskiej gospodarki i na jej innowacyjność, a także znaczenie przedsięwzięcia dla polskiego rynku pracy i dla budowania marki Polski w świecie. Zwycięzcy ogłaszani są co roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Więcej informacji:
www.volvobuses.com
www.volvobuses.pl  
Facebook: Volvo Polska Autobusy
Facebook: Volvo Group

KONTAKT:
Anna Nojszewska
Volvo Polska
e-mail: anna.nojszewska@volvo.com
tel. kom. +48 665 980 857

Łukasz Piasta
Weber Shandwick
e-mail: lukasz.piasta@webershandwick.pl
tel. kom. +48 600 442 238

Źródło informacji: Volvo Polska

 

EUROPARLAMENT