Konkurs "All you need is vote" rozstrzygnięty

2019-05-24, 16:22 aktualizacja: 2019-05-24, 16:24
Fot. PAP
Fot. PAP
13 tysięcy złotych zostało podzielonych między laureatów konkursu „All you need is vote”. Jury przyznało trzy nagrody.

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs na najlepszą pracę zachęcającą do udziału w głosowaniu. W odpowiedzi do redakcji napłynęło kilkadziesiąt prac – filmów, prezentacji, esejów i plakatów przedstawiających znaczenie członkostwa Polski w Unii Europejskiej i rolę Parlamentu Europejskiego.

Jury za najlepszą uznało pracę uczniów technikum z Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu: Dawida Miłosza, Dominika Majkowicza, Kacpra Olborskiego, Konrada Wiśniewskiego, Macieja Pacholskiego i Magdalenę Witek. Autorzy podzielą między siebie 7000 zł.


Drugie miejsce zajął film przygotowany przez Mateusza Zawadzkiego z XXIV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie. Twórca otrzyma 4000 zł.

Trzecie miejsce i 2000 zł przypadło Maciejowi Czarneckiemu z Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie.

 

Konkurs trwał od 20 lutego do 20 maja. Prace oceniało pięcioosobowe jury, w którego skład weszli: koordynator projektu „Parlament Europejski 2019” oraz dziennikarze portalu EuroPAP News.

Projekt „Parlament Europejski 2019” realizowany jest przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym z programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

 

EUROPARLAMENT