Jaki wpływ pandemia COVID-19 wywiera na regiony i miasta? Ankieta OECD i KR-u

2020-06-25, 12:47 aktualizacja: 2020-06-25, 12:57
Fot. PAP/ Jacek Szydłowski
Fot. PAP/ Jacek Szydłowski
Kryzys COVID-19 ma druzgocący wpływ na nasze zdrowie, nasze gospodarki i środowisko społeczne. W jaki sposób wpływa to na Państwa region, miasto, wieś? – pytają we wspólnej ankiecie OECD i Komitet Regionów.

Europejski Komitet Regionów (KR) i Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) chcą dowiedzieć się więcej na temat wyzwań stojących przed samorządami wszystkich "szczebli".

"Państwa doświadczenia mają zasadnicze znaczenie dla lepszego zrozumienia i oceny wpływu kryzysu na społeczności regionalne i lokalne w całej UE i w krajach OECD, zwłaszcza w dziedzinie zarządzania, finansów i strategii naprawy gospodarczej"- podkreśla w komunikacie Komitet Regionów.

Jak dodaje, wypełnienie tej 10-minutowej ankiety zapewni cenne wsparcie dla prac KR-u i OECD oraz przyczyni się do lepszego zrozumienia tego bezprecedensowego kryzysu oraz do budowania rozwiązań dla władz szczebla niższego niż krajowy.

Ankieta jest dostępna we wszystkich językach UE. (Aby wybrać język, należy kliknąć na rozwijane menu w prawej części ekranu – PAP). Wszystkie odpowiedzi zachowają charakter poufny. Więcej informacji można uzyskać pod adresem audrey.parizel@cor.europa.eu w siedzibie Komitetu lub pod adresem isabelle.chatry@oecd.org w OECD.

Kwestionariusz można wypełnić do 30 czerwca.

Udział w konsultacjach

kic/

EUROPARLAMENT