Debatę o stanie UE można obejrzeć online

2021-09-14, 13:12 aktualizacja: 2021-09-15, 10:38
© European Union 2017 - Source : EP
© European Union 2017 - Source : EP
Europosłowie wysłuchają 15 września orędzia szefowej Komisji Europejskiej o stanie Unii Europejskiej. Debatę można obejrzeć online; podpowiadamy jak.

Debata o stanie Unii Europejskiej odbywa się we wrześniu każdego roku. W środę, 15 września Ursula von der Leyen wygłosi w Parlamencie Europejskim orędzie i przedstawi eurodeputowanym działania Komisji Europejskiej w ostatnim roku, plany na ten rok i wizję przyszłości. Europosłowie wezmą pod lupę m.in. reakcję KE na pandemię koronawirusa i inicjatywy podejmowane na rzecz ożywienia gospodarczego. 

Debatę będzie można obejrzeć na żywo na stronie internetowej PE – transmisja rozpocznie się o godzinie 9.00. Tłumaczenie będzie dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych UE – wystarczy wybrać odpowiednią opcję. 

Dyskusja z tłumaczeniem na język polski będzie również transmitowana na Facebooku i Twitterze Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Jak podkreśla PE, coroczna debata to okazja do zademonstrowania odpowiedzialności Komisji Europejskiej przed demokratycznie wybranymi przedstawicielami obywateli UE - posłami do Parlamentu Europejskiego, jedynej instytucji UE wybieranej w wyborach bezpośrednich. 

aba/

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego.