Ireneusz Zyska na kongresie H2POLAND: miejmy odwagę spolonizować globalną gospodarkę wodorową

2022-05-19, 12:05 aktualizacja : 2022-05-19, 12:08
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Podczas kongresu H2POLAND Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, podkreślał, że nawet najbardziej innowacyjne kraje na świecie dopiero zaczynają korzystać z wodoru na szeroką skalę, co stwarza olbrzymie możliwości dla polskich firm i naukowców. „Budując elektrolizer wodoru, silnik dla lokomotywy wodorowej czy lotnictwa – a to ma miejsce właśnie w tym momencie – nasi przedsiębiorcy udowadniają, że umieją tworzyć i wdrażać technologie unikalne w skali globalnej” – zauważył Ireneusz Zyska.

W Poznaniu zakończył się kongres H2POLAND - pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.