FourKites zatrudnia doświadczonego specjalistę ds. łańcucha dostaw w Europie, kładąc nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

2022-05-23, 14:06 aktualizacja : 2022-05-23, 14:08
Business Wire/FourKites
Business Wire/FourKites
Wiodąca na świecie platforma zapewniająca widoczność łańcucha notuje znaczne tempo wzrostu widoczności transportu oceanicznego i zatrudnia Philippe’a Sallesa, doświadczonego specjalistę w branży, który będzie nadzorować realizację bieżącej strategii agresywnego wzrostu.

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- Philippe Salles został mianowany na stanowisko wiceprezesa FourKites ds. rozwiązań strategicznych (transport oceaniczny). Ma on podzielić się swoim imponującym doświadczeniem w tym obszarze działalności firmy, który notuje ogromny wzrost.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20220518005080/en/

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu FourKites ‒ powiedział Philippe, który zdobywał doświadczenie w CMA CGM, INTTRA oraz w firmie badawczo-konsultingowej Drewry specjalizującej się w transporcie morskim. ‒ Od dziesięcioleci widoczność jest kluczowym priorytetem dla spedytorów oceanicznych, a dzisiejsze platformy zapewniające widoczność w czasie rzeczywistym całkowicie zrewolucjonizowały zasady gry. Oprócz zapewniania wiodącej na rynku platformy opartej na uczeniu maszynowym firma FourKites ma świadomość, że mentalność i profesjonalizm są w tej branży równie ważne jak sama technologia. Musimy zapewnić spedytorom długoterminową strategiczną wizję łańcucha dostaw, aby uczynić go odpornym i otwartym na współpracę”.

Philippe to weteran branży, który bardzo dobrze rozumie aktualne problemy związane z łańcuchem dostaw. W swojej nowej roli w FourKites będzie on ściśle współpracował ze spedytorami i przewoźnikami, aby wspierać ich w procesie zarządzania zmianami niezbędnymi do poprawy widoczności w obrębie łańcucha dostaw. Ponadto, przyczyni się on do zoptymalizowania czasu, aby zapewnić wartość użytkownikom FourKites poprzez eliminowanie problemów operacyjnych i maksymalizację wydajności systemów, z których korzystają.

„Philippe posiada niezrównane doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój niektórych tradycyjnych obszarów transportu oceanicznego z wykorzystaniem nowych technologii ‒ powiedział Mathew Elenjickal, założyciel i dyrektor generalny FourKites. ‒ Jego sieć kontaktów, zaufanie, jakie zaskarbił sobie w branży, oraz wiedza z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw będą nieocenione dla naszych klientów w procesie dalszego wprowadzania innowacji związanych z widocznością transportu oceanicznego”.

FourKites notuje bezprecedensowe tempo wzrostu w transporcie oceanicznym

Nominacja Sallesa jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju firmy FourKites, jeśli chodzi o widoczność łańcucha dostaw dla morskiego ruchu kontenerowego. FourKites śledzi obecnie 98% globalnego oceanicznego ruchu kontenerowego na ponad 270 trasach i u 120 przewoźników, obejmując swoim zasięgiem każdy port kontenerowy w Ameryce Północnej i wszystkie główne porty w Europie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma odnotowała:

• wzrost liczby klientów korzystających z funkcji widoczności łańcucha dostaw dla przesyłek międzynarodowych aż o 79%, przy czym w samym I kw. 2022 r. odnotowano 23-procentowy wzrost;

• wzrost wolumenu ładunków morskich śledzonych przez firmę o 215%, przy 190-procentowym wzroście wolumenu przesyłek oceanicznych w regionie EMEA;

• wzrost liczby śledzonych portów w regionie EMEA o 16%; obecnie firma obejmuje swoim zasięgiem 239 portów w regionie i 804 porty na całym świecie.

W ostatnim kwartale firma FourKites podpisała umowy z wieloma nowymi spedytorami oceanicznymi, w tym między innymi z Cardinal Health, Arizona Tile, LyondellBasell, McCain Foods, Roehm, Rove Concepts i Yamaha Motors.

Dla przykładu, LyondellBasell jest producentem chemikaliów z pierwszej dziesiątki światowych producentów, prowadzącym działalność na całym świecie. Firma jest klientem FourKites od 2018 r., kiedy to rozpoczęła śledzenie przesyłek w ramach wszystkich rodzajów transportu w Ameryce Północnej. W oparciu o swój dotychczasowy sukces z platformą FourKites firma przedłużyła umowę z FourKites w I kw. 2022 r., obejmującą śledzenie przesyłek multimodalnych w Europie.

„Globalni spedytorzy wprost uwielbiają platformę Dynamic OceanSM firmy FourKites, ponieważ rozwiązuje ona szereg problemów związanych z transportem ‒ powiedział Philippe. ‒ Opatentowana przez firmę technologia Dynamic ETA® podaje szacunkowy czas dostawy, który jest o 20‒40% dokładniejszy niż dane generowane przez przewoźników. Jest to ważne, ponieważ błędy czasowe mogą znacznie zwiększyć koszty”.

System Dynamic Ocean firmy FourKites rozwiązuje szereg problemów związanych z żeglugą morską poprzez wdrożenie zaawansowanych funkcji zarządzania dokumentami i współpracy, zastosowanie najnowocześniejszych możliwości śledzenia dostaw w czasie rzeczywistym, w tym bardzo dokładne przewidywanie szacowanego czasu przyjazdu (ETA), oraz kompleksową multimodalną widoczność na linii od portu do drzwi klienta, z uwzględnieniem placów składowych, dzięki czemu spedytorzy mogą zidentyfikować podstawowe przyczyny wzrostu opłat i zarządzać nimi.

FourKites

FourKites® jest wiodącą platformą zapewniającą widoczność łańcucha dostaw na świecie, obejmującą swoim zasięgiem transport na place składowe, do magazynów, sklepów i wiele więcej. Śledząc ponad 2,5 mln ładunków dziennie przewożonych drogą lądową, kolejową, morską i lotniczą, w tym paczek i przesyłek kurierskich, i docierając do ponad 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1000 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.fourkites.com/.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220518005080/en/

Źródło: FourKites

KONTAKT:

Scott Johnston

Scott Johnston, Dyrektor działu PR na Europę

tel. +31 62 147 8442

e-mail: scott.johnston@fourkites.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.