Cognizant pozyskuje wieloletni kontrakt od National Insurance Company w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej

2022-07-06, 08:27
Ubezpieczyciel sektora publicznego decyduje się na wybór firmy Cognizant w celu dalszego wzmocnienia swojej doskonałości operacyjnej i przyszłościowej strategii technologicznej.

NOWE DELHI, 6 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Firma Cognizant poinformowała dzisiaj, że została wybrana na strategicznego dostawcę technologii przez National Insurance Company Limited (NICL), aby dokonać przyspieszenia i pomóc w zarządzaniu transformacją cyfrową. NICL jest jedną z wiodących indyjskich firm ubezpieczeniowych sektora publicznego.

NICL powierzyła firmie Cognizant wieloletnie zadanie polegające m.in. na opracowaniu strategii technologicznej, pomocy w zarządzaniu scentralizowanym, opartym na sieci internetowej rozwiązaniem w zakresie ubezpieczeń podstawowych, składającym się z licznych aplikacji, podstawowej infrastruktury technologicznej i bezpieczeństwa oraz świadczeniu usług konsultingowych. Cognizant będzie również wspierać harmonogram technologiczny NICL, wykorzystując technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, automatyzacja i architektura oparta na mikroserwisach.

Zamierzeniem firmy Cognizant jest wsparcie NICL poprzez podniesienie poziomu zadowolenia klientów na każdym etapie ich obsługi, w tym przy składaniu wniosków, rozpatrywaniu roszczeń i przyznawaniu odszkodowań, przy jednoczesnej poprawie łatwości prowadzenia działalności, zapewnieniu większej sprawności i wydajności operacyjnej, bezpieczeństwa aplikacji, zgodności finansowej i regulacyjnej oraz stymulowaniu wzrostu biznesu.

„Zobowiązaliśmy się do wspierania przyszłościowej wizji technologicznej National Insurance Company i ułatwienia jej procesu transformacji cyfrowej – powiedział Achal Kataria, wiceprezes i dyrektor krajowy w Indiach, Cognizant. - Nasze zaawansowane doradztwo technologiczne i możliwości cyfrowe zostaną zastosowane, aby pomóc NICL w oferowaniu udoskonalonych i bezpiecznych rozwiązań dla klientów”.

Firma Cognizant została uznana za lidera branży we wszystkich sektorach, w tym w bankowości i usługach finansowych, przez najlepsze światowe firmy analityczne. Specjaliści podkreślili, że partnerstwo z klientami, skalowalność, możliwości cyfrowe i doświadczenie firmy są czynnikami, które przyczyniły się do jej wysokiej pozycji.

Więcej o usługach z zakresu ubezpieczeń firmy Cognizant można dowiedzieć się tutaj.

Cognizant

Cognizant (Nasdaq: CTSH) tworzy nowoczesną działalność biznesową. Pomagamy naszym klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę nad naszym dynamicznie zmieniającym się światem. Razem poprawiamy codzienne życie. Dowiedz się jak tego dokonujemy na stronie www.cognizant.com lub @cognizant.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1794711/Cognizant_Logo.jpg

KONTAKT:

USA

Jodi Sorensen

e-mail: jodi.sorensen@cognizant.com

-

Europa/ APAC

Christina Schneider

e-mail: christina.schneider@cognizant.com

-

Indie

Rashmi Vasisht

e-mail: rashmi.vasisht@cognizant.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.