Dzięki podniesieniu parametrów bezpieczeństwa poprzez zastosowanie rozwiązań technologicznych, modele GWM HAVAL JOLION, WEY Coffee 01 i ORA FUNKY CAT otrzymały pięć gwiazdek w kategorii bezpieczeństwa

2022-09-27, 08:39 aktualizacja : 2022-09-27, 08:40
GWM
GWM

BAODING, Chiny, 27 września 2022 r. /PRNewswire/ -- W ostatnim czasie trzy modele GWM, tj. HAVAL JOLION, WEY Coffee 01 i ORA FUNKY CAT (znany również jako GOOD CAT), otrzymały pięć gwiazdek odpowiednio w ramach australijskiego programu oceny nowych samochodów (ang. Australasian New Car Assessment Programme ‒ ANCAP) i europejskiego programu oceny nowych samochodów (Euro NCAP).

19 września HAVAL JOLION został uhonorowany pięcioma gwiazdkami w ramach programu ANCAP na rynku australijskim. Jest to czwarty model stworzony przez GWM, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy otrzymał tak wysoką ocenę na wspomnianym rynku.

Jak wynika z testów opublikowanych przez ANCAP, model HAVAL JOLION osiągnął doskonałe rezultaty we wszystkich kategoriach, w tym w testach adult occupant protection (bezpieczeństwo dorosłych pasażerów), child occupant protection (bezpieczeństwo podróżujących dzieci), vulnerable road user protection (bezpieczeństwo użytkowników dróg szczególnie narażonych na wypadki), a także safety assist (wsparcie bezpieczeństwa). Wyniki punktowe z wyżej wymienionych testów wyniosły odpowiednio 90%, 84%, 64% i 92%.

Uzyskanie tak doskonałych wyników było nierozerwalnie związane z wieloma inteligentnymi konfiguracjami modelu. Model HAVAL JOLION dostępny na rynku australijskim jest standardowo wyposażony w wiele aktywnych konfiguracji bezpieczeństwa (AEB, ACC, ELK itp.), zaś wśród testów safety assist najwyższe noty otrzymały systemy wspomagania pasa ruchu (LSS).

Wyniki osiągnięte przez WEY Coffee 01 i ORA FUNKY CAT w testach bezpieczeństwa na rynku europejskim są również godne uwagi. Na początku września br. oba modele otrzymały po pięć gwiazdek w ramach Euro NCAP.

Mówiąc dokładniej, zgodnie z raportem opublikowanym przez Euro NCAP, WEY Coffee 01 uzyskał w teście safety assist ocenę punktową na poziomie 94%. W testach bezpieczeństwa dorosłych pasażerów, dzieci i użytkowników dróg szczególnie narażonych na wypadki model ten uzyskał odpowiednio 91%, 87% i 79%.

Końcowy wynik testu pokazał również, że w ocenie ogólnej WEY Coffee 01 zajął trzecie miejsce w tym teście, wyprzedzając Mercedes-Benz Klasy C i Volvo C40 Recharge.

Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, powiedział: „W tym roku w ramach Euro NCAP przetestowanych zostanie więcej chińskich samochodów niż kiedykolwiek wcześniej, a Great Wall (GWM) naprawdę wyznacza standardy i jest wzorem do naśladowania”.

Od momentu powstania GWM przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa jazdy, nieustannie inwestując w badania i rozwój w tym obszarze. Niezależnie opracowany przez GMW inteligentny system nawigacji NOH (Navigation On HIPilot) wspomagający jazdę jest nieustannie modernizowany.

Świeżo zmodernizowany system wyposażony jest w moduł percepcyjny składający się z dwóch radarów laserowych, 5 radarów fal milimetrowych, 12 radarów ultradźwiękowych i 12 kamer o wysokiej rozdzielczości, wraz z układem o dużej mocy obliczeniowej.

System ten wspomaga kierowcę podczas jazdy w wykonywaniu takich czynności jak inteligentne omijanie przeszkód i unikanie pieszych, aby zapewnić bezpieczeństwo podróży.

Firma GWM zawsze uważała bezpieczeństwo za czynnik kluczowy, propagując koncepcję „kompleksowego bezpieczeństwa” w trzech wymiarach, tj. bezpieczeństwa pasażerów, pieszych i samego pojazdu.

Nieustannie podnosząc parametry bezpieczeństwa pojazdów dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, GWM dąży do zapewnienia nabywcom z całego świata wysokiej jakości i bezpieczeństwa podróży.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1906462/image_1.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne