
Wyniki tegorocznego badania ankietowego, przeprowadzonego w ramach akcji „Wielki Badanie Wzroku”, potwierdzają, że z powodu pandemii częściej i dłużej wykonujemy czynności obciążające dla oczu. 77% z nas spędza więcej czasu wolnego przed komputerem czy tabletem, 60% w większym zakresie wykorzystuje komputer do nauki lub pracy, a 57% poświęca więcej godzin na oglądanie telewizji.
Jednocześnie Polacy niezmiennie zaniedbują wzrok. Choć blisko ¾ z nas zgadza się, że badanie wzroku powinno powtarzać się co roku, to tylko 31% wcieliło to w życie. Od zaleceń lekarzy silniejsze okazują się więc: subiektywnie stwierdzany brak potrzeby (48%), deklarowany brak wady wzroku (38%) czy brak dolegliwości ze strony oczu (33%). Ponadto, prawie 40% jest zdania, że niepokojące symptomy ze strony oczu, takie jak swędzenie czy zaczerwienienie, to normalne objawy zmęczenia, które wystarczy przeczekać bez konsultacji z lekarzem.
„Połowa Polaków podziela zdanie, że z powodu zmian wymuszonych przez pandemię ich wzrok cierpi. Co drugi z nas chciałby lepiej zadbać o swoje oczy, ale nie wie, jak może to zrobić. A to bardzo proste: najważniejsza są regularne wizyty u specjalisty. Zwłaszcza w pandemii, czasie tak obciążającym dla wzroku” – przypomina dr n. biol. Robert Grabowski, dyrektor medyczny Vision Express.
Odpowiedzią na zwiększone potrzeby naszych oczu jest ogólnopolska akcja „Wielkie Badanie Wzroku” organizowana przez Vision Express. Od 22 lutego we wszystkich salonach można umówić się na konsultacje ze specjalistą, który sprawdzi stan wzroku i w razie potrzeby pomoże dobrać odpowiednią korekcję.
Wizytę można wygodnie umówić na wielkiebadaniewzroku.pl.
Pełną listę salonów i szczegóły akcji znaleźć można na www.visionexpress.pl.
[1] Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS Sp. z o.o. w lutym 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1649 Polaków, powyżej 15. roku życia.
KONTAKT:
Wojciech Pietras
Walk PR
e-mail: wojciech.pietras@walk.pl
tel. +48 572 728 597
Źródło informacji: Vision Express
UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.