Andersen konsoliduje swoją sieć w Afryce

2021-02-23, 16:03 aktualizacja : 2021-02-23, 16:05

SAN FRANCISCO – (BUSINESS WIRE) – Po okresie dynamicznej ekspansji na terenie Afryki Andersen Global jednoczy tamtejsze kancelarie członkowskie pod wspólną marką „Andersen”. W procesie tym pięć byłych kancelarii współpracujących zyska miano kancelarii członkowskich spółki Andersen Global, konsolidując jej sieć w Afryce. Tym samym pójdą one w ślady kancelarii założycielskiej w Stanach Zjednoczonych, która markę Andersen przyjęła w 2019 r., oraz kancelarii członkowskich w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie, które pod marką Andersen działają od 2020 r.

Kancelarie członkowskie Andersen Global w Nigerii i Kenii - wcześniej działające pod marką „Andersen Tax” - będą teraz funkcjonowały pod wspólnym szyldem „Andersen”. Markę „Andersen” przyjmą również byłe współpracuje kancelarie w RPA (Tabacks), Tunezji (Jelil Bouraoui & Associates) i Mauritiusie oraz Seszelach (ATax Advisors). Do grona kancelarii członkowskich Andersen Global dołączyły też podmioty z Wybrzeża Kości Słoniowej (Mondon Conseil) i Mozambiku (Isálcio Mahanjane Advogado & Associados).

Przyjęcie wspólnej marki to dowód na możliwość globalnego świadczenia w regionie efektywnych usług wspólnie z innymi kancelariami członkowskimi Andersen Global. Zasięg Andersen Global obejmuje już 45 państw na kontynencie afrykańskim, w których spółka współpracuje z kancelariami członkowskimi i współpracującymi, z czego w 41 państwach są to podmioty świadczące usługi prawne.

„W ciągu ostatnich kilku lat traktowaliśmy naszą platformę w Europie priorytetowo, potwierdzając nasze zaangażowanie na rzecz obsługi klienta i świadczenia efektywnych usług podatkowych i prawnych na całym świecie. Wraz ze zmianami i rosnącą globalizacją gospodarek i rynków kluczowe znaczenie zaczynają mieć dla nas rozwiązania kompleksowe i ponadgraniczne. Nasza ekspansja i zjednoczenie kancelarii członkowskich pod jedną marką w Afryce pozwoliły nam zrealizować cel, jakim jest uzyskanie największego zasięgu usług prawnych na tym kontynencie - zauważył Mark Vorsatz, prezes Andersen Global i CEO Andersen. - W dalszym ciągu pracujemy na miano jednej z najważniejszych kancelarii prawno-podatkowych pod względem liczby personelu, zasięgu geograficznego i, co najważniejsze, jakości”.

W celu dodatkowego wzmocnienia struktury zarządczej zarząd Andersen Global w Afryce wybrał Jeila Bouraoi, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w Tunezji, na przedstawiciela regionu w zarządzie Andersen Global. Na stanowiska dyrektorów współzarządzających w regionie wyznaczono ponadto Olaleye Adebiyi, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w Nigerii, i Derricka Kaufmanna, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w RPA. Jelil, Olaleye i Derrick będą blisko współpracować w zakresie zarządzania działalnością Andersen Global w Afryce i oraz wspierania dalszej ekspansji organizacji w regionie.

Początki Andersen sięgają roku 2002. Wówczas 23 byłych już wspólników Arthur Andersen założyło kancelarię WTAS LLC, która zajmowała się wyłącznie podatkami. Później, w 2013 r., utworzyli oni Andersen Global (poprzednio WTAS Global). W następnym roku kancelaria członkowska w Stanach Zjednoczonych przyjęła markę „Andersen Tax”, a w jej ślady poszły kancelarie członkowskie w Ameryce Łacińskiej i Europie. W 2017 r. Andersen Tax zadebiutowała w Nigerii, a w 2018 r. w Kenii. Od tamtego czasu organizacja rozrosła się do 65 placówek w regionie, w których obecnie pracuje ponad 1 tys. specjalistów od podatków i prawa, oraz 200 wspólników.

W tym roku markę Andersen przyjmą również kancelarie członkowskie w Kanadzie i Izraelu, a Andersen Global będzie kontynuować działania ekspansyjne na kluczowych rynkach, w tym na Karaibach, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Andersen Global jest międzynarodowym stowarzyszeniem skupiającym odrębne prawnie i niezależne kancelarie prawne i podatkowe z całego świata. Od czasu jego założenia w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych przez kancelarię Andersen Tax LLC stowarzyszenie zwiększyło zasięg na całym świecie i obecnie skupia ponad 7 tys. specjalistów z kancelarii członkowskich i współpracujących w przeszło 254 miejscach.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210222005838/en/

Źródło: Andersen Global

KONTAKT:

Megan Tsuei

Andersen Global

tel. 415-764-2700

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.