Unum w gronie najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata

2021-02-26, 16:32 aktualizacja : 2021-02-26, 16:36

CHATTANOOGA, Tennessee, 26 lutego 2021 r. /PRNewswire/ -- Dostawca świadczeń pracowniczych, spółka Unum (NYSE: UNM) została ogłoszona jednym z Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata za swoje „niezachwiane zaangażowanie w uczciwość biznesową”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Instytut Ethisphere®, organizację non-profit, która definiuje i mierzy standardy etyczne przedsiębiorstw.

Unum znalazła się wśród 135 firm, które dołączyły do listy, obejmującej 22 kraje i 47 branż.

„Uczciwość i zaufanie leżą u podstaw wszystkich naszych działań podejmowanych w celu wspierania naszych klientów i pracowników – powiedział Rick McKenney, prezes i dyrektor generalny Unum. - Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani przez Ethisphere za jedno z najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata. Codzienne podejmowanie właściwych działań to sposób, w jaki pomagamy środowisku pracy rozwijać się we wszystkich najważniejszych momentach cyklu życia”.

Przy tworzeniu listy Ethisphere wzięła pod uwagę kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa, praktyki środowiskowe i społeczne, działania w zakresie etyki i zgodności z przepisami, zarządzanie, różnorodność oraz inicjatywy wspierające silny łańcuch wartości. W tym roku proces oceny obejmował również sposób, w jaki wnioskodawcy dostosowali się i zareagowali na globalną pandemię, czynniki środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem, bezpieczeństwo, równość, włączenie i sprawiedliwość społeczną.

Chcąc osiągnąć ten najwyższy standard, Unum bierze udział w Korporacyjnym Tygodniu Zgodności i Etyki; wdrożyła Kodeks Postępowania i poufną Infolinię ds. Etyki i Zgłaszania Nieprawidłowości; zaawansowany Program Zapobiegania Utraty Danych oraz Fundusz Sprawiedliwości Społecznej wspierający organizacje społeczne w walce z rasizmem i niesprawiedliwością.

Więcej informacji na temat programów odpowiedzialności korporacyjnej Unum można znaleźć na stronie: www.unum.com/about/responsibility

Pełna lista najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata 2021 znajduje się na stronie: https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

UNUM GROUP

Unum Group (www.unum.com) oferuje bogaty portfel pracowniczych świadczeń i usług ochrony finansowej oraz jest czołowym ogólnoświatowym dostawcą usług gwarantujących zabezpieczenie dochodów na wypadek niepełnosprawności. Za pośrednictwem spółek Unum w USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz Colonial Life przedsiębiorstwo oferuje świadczenia rentowe, ubezpieczenia na życie, wypadkowe, chorobowe, plany finansowania leczenia stomatologicznego i okulistycznego zapewniające ochronę milionom pracowników i ich rodzinom. Unum oferuje również usługi w zakresie świadczeń urlopowych i świadczeń związanych z niezdolnością do pracy zabezpieczające pracownika i pracodawcę w okresie niezdolności pracownika do pracy oraz zapobiegające pozbawieniu dochodów pracowników, którzy samodzielnie opłacają składki ubezpieczeniowe, w celu umożliwienia im pokrycia kosztów leczenia. W roku 2019 Unum odnotowała dochody w kwocie 12 miliardów USD oraz wypłaciła świadczenia o wartości 7,5 miliarda USD.

Aby uzyskać więcej informacji, dołącz do nas na Facebooku, Twitterze i LinkedIn.

ETHISPHERE INSTITUTE

Instytut Ethisphere® jest światowym liderem w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, które kształtują charakter firmy, zaufanie rynku i sukces biznesowy. Ethisphere dysponuje bogatym doświadczeniem w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych, wykorzystując dane, które pomagają firmom wzmacniać charakter korporacyjny oraz mierzyć i doskonalić ich kulturę. Ethisphere docenia najważniejsze osiągnięcia poprzez swój program wyróżniania najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata, a także zrzesza ekspertów branżowych w ramach Stowarzyszenia Przywództwa Etyki Biznesu (ang. Business Ethics Leadership Alliance - BELA). Więcej informacji na temat Ethisphere można znaleźć na stronie: https://ethisphere.com. 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1142596/Unum_Group_Logo.jpg

Źródło: Unum Group

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.