SCTE wprowadza dwa odnowione certyfikaty w zakresie infrastruktury szerokopasmowej

2021-04-07, 16:44 aktualizacja : 2021-04-07, 16:48
Zmiany umożliwią przygotowanie techników instalacji kablowych do montażu najnowszych usług dla mieszkańców i rozwiązywania problemów z tym związanych.

EXTON, Pensylwania, 7 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- SCTE, czołowa organizacja zajmująca się nauką stosowaną w branży telekomunikacji kablowej, ogłosiła istotne aktualizacje w swoich uznanych w całym kraju programach certyfikacji instalatora infrastruktury szerokopasmowej (Broadband Premise Installer, BPI) i technika infrastruktury szerokopasmowej (Broadband Premises Technician, BPT).

„Nowe moduły w zakresie infrastruktury szerokopasmowej uwzględniają najnowsze rozwiązania w zakresie usług dla mieszkańców w ramach bardziej interaktywnego systemu nauki. W miarę jak nasz świat staje się coraz bardziej połączony, inwestowanie w wykwalifikowaną kadrę będzie stanowić kluczowy czynnik w zakresie utrzymania trwałości i wysokiej jakości w całej branży - powiedział Robin Fenton, wiceprezes ds. członkostwa i nauczania w SCTE. - Co więcej, zdanie przez każdego technika egzaminu certyfikacyjnego opartego o kompetencje poprawi doświadczenia klientów związane z wizytami techników i pozwoli większej liczbie pracowników wstąpić na ścieżkę realizacji inteligentnych domów przyszłości”.

Certyfikacja BPI jest przeznaczona dla początkujących techników zainteresowanych pracą operatora, wykonawcy lub producenta instalacji kablowych i stanowi potwierdzenie umiejętności w zakresie instalacji podstawowych usług telekomunikacyjnych dla mieszkańców (obraz, głos i dane). Odpowiednia seria szkoleń BPI składa się z trzech kursów skoncentrowanych na podstawach bezpieczeństwa, obsługi klienta i instalacji. Wersja hiszpańska zostanie opublikowana jeszcze w tym roku.

Certyfikacja BPT potwierdza zdolności doświadczonego technika w zakresie rozwiązywania typowych problemów w tym zakresie. Trzy kursy składające się na serię BPI stanowią również bazę dla czteroczęściowej serii BPT. Serię szkoleń BPT zamknie czwarty interaktywny kurs dotyczący podstaw rozwiązywania problemów z hybrydowymi sieciami wykorzystującymi medium światłowodowe i pasywnymi sieciami optycznymi, na których opierają się usługi dla mieszkańców, w tym Wi-Fi, sieci domowe, MoCA i urządzenia typu untethered. Po ukończeniu kursów z serii BPI lub BPT uczestnicy będą gotowi do podejścia do stosownego egzaminu certyfikacyjnego.

Serie szkoleń BPI i BPT organizowane przez SCTE dostępne są jako prowadzone przez instruktorów na miejscu kursy typu boot camp oraz jako realizowane we własnym tempie kursy internetowe w nowym systemie zarządzania nauczaniem (LMS) uruchomionym we wrześniu 2020 r. Nowy LMS oferuje rozszerzone funkcje analityczne, usprawnioną nawigację, tablicę wyników opartą o koncepcję grywalizacji i inne możliwości. Obie serie szkoleń wykorzystują technologię CORTEX NetworkSims™ 3D do symulacji fizycznego szkolenia i demonstrują koncepcję z ebooków w rzeczywistych scenariuszach oraz w ramach mobilnych wyzwań VirtuGame™, aby angażować uczestników i usprawniać proces zapamiętywania.

„Innowacje i wdrożenia powinny iść ze sobą w parze. Największą siłą branży kablowej są ludzie, a SCTE z dumą angażuje się w przekazywanie naszym kolegom i koleżankom z branży umiejętności, które pozwolą na ich osobisty rozwój, a samej branży pomogą zrealizować obietnicę zaawansowanej łączności” - dodał Fenton.

Program uczenia się i rozwoju (L&D) firmy SCTE został zaprojektowany dla techników z branży kablowej na każdym poziomie zaawansowania. Obejmuje on ponad 1000 modułów nauczania, 12 certyfikatów branżowych, webinaria na żywo i na żądanie oraz instytuty przywództwa oferowane dzięki Dartmouth College i Georgia Institute of Technology. Odbywające się w dniach 11-14 października 2021 w Atlancie, targi SCTE•ISBE Cable-Tec Expo® po raz kolejny zaoferują możliwości uczenia się i rozwoju w zakresie innowacyjnych strategii szkolenia osób dorosłych oraz doroczne Fall Technical Forum, obejmujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży.

SCTE

SCTE kreuje przyszłość łączności już dziś. Dzięki przywództwu technologicznemu i innowacjom SCTE jest liderem nauk stosowanych w branży telekomunikacji kablowej od ponad pół wieku. Jako organizacja typu not-for-profit, SCTE pomaga rozwijać organizacje członkowskie, szkoląc pracowników z myślą o przyszłości i zapewniając liderom możliwość rozmawiania o sprawach, które są naprawdę istotne. SCTE jest organizatorem dorocznych SCTE•ISBE Cable-Tec Expo®, największych targów telekomunikacji kablowej i technologii w obu Amerykach. SCTE jest przedsiębiorstwem zależnym CableLabs®. Więcej informacji na stronie www.scte.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1482090/SCTE_Logo.jpg  

Źródło: Society of Cable Telecommunications Engineers (SCTE)

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.