Wybitne osiągnięcia przynoszą Risen Energy 3 nagrody branżowe

2021-05-07, 17:23

NINGBO, Chiny, 7 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- W ostatnim czasie w Pekinie odbyła się trzecia edycja seminarium poświęconego trendom w fotowoltaice i niezawodności technologicznej. Wydarzenie to, zorganizowane we współpracy ze Stanowym Głównym Laboratorium Tworzyw i Technologii Fotowoltaicznych oraz Molowych Paneli Fotowoltaicznych zgromadziło ekspertów z branży i kierownictwo spółek działających na rynku fotowoltaiki. Dyskutowano na temat tendencji pojawiających się w zakresie rozwoju technologii fotowoltaicznej, w ramach dążenia do odegrania głównej roli w osiągnięciu bliźniaczych celów wyeliminowania szczytowych wartości emisji dwutlenku węgla i osiągnięcia neutralności węglowej.

Firmę Risen Energy Co., Ltd, jednego z liderów w branży, zaproszono do udziału w seminarium, podczas którego spółkę uhonorowano trzema nagrodami. Jedna z nich, nagroda dla najlepszego dyrektora ds. technicznych, trafiła do Liu Yafenga, dyrektora Risen Energy ds. badań i rozwoju. Dążąc do wyprzedzenia trendów branżowych, Liu Yafeng i zespół Risen Energy ds. badań i rozwoju wzięli udział w konkursie na najlepsze krzemowe ogniwa fotowoltaiczne o wielkości 210 mm oparte na heterozłączach. Pomimo kilku problemów technicznych, zespołowi udało się opracować wysoko wydajne moduły tytanowe i oparte na heterozłączach, dzięki którym branża wkroczyła w erę 5.0 i 6.0. Przewiduje się, że w przyszłości połączenie ogniw tytanowych i heterozłączy pozwoli na wprowadzenie branży w erę 7.0.

Flagowe tytanowe moduły Risen Energy oparte na ogniwach o wielkości 210 mm pozwalają na jeszcze większe obniżenie kosztów instalacji przy jednoczesnym zwiększeniu mocy o około 2-3% dzięki zastosowaniu przełomowej technologii MBB. Zastosowanie niskotemperaturowej, nieniszczącej technologii cięcia pozwala na skuteczne ograniczenie ryzyka wystąpienia mikropęknięć w modułach, a jednocześnie, zapewnia wyższy poziom stabilności, pozwalając na różnorodne zastosowania. Doskonała wydajność i wyjątkowa jakość sprawiły, że seria modułów tytanowych zdobyła uznanie klientów, a także szturmem podbiła rynek zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży. Z tych samych powodów, serię wyróżniono tegoroczną nagrodą Golden Module Award. Risen Energy zdobyło także nagrodę dla przedsiębiorstwa innowacyjnego technologicznie (ang. Technology Innovation Enterprise) za osiągnięcia w stosowaniu technologii modułowej i doskonaleniu produktów.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1497136/image.jpg

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne