GWM organizatorem maratonu w inteligentnej fabryce, pokazującego walory stosowanych tam rozwiązań

2021-05-18, 14:41 aktualizacja : 2021-05-18, 14:42

BAODING, Chiny, 18 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- Dnia 16 maja wraz z wystrzałem pistoletu startowego rozpoczął się bieg 2021 Great Wall Motor Smart Factory Maraton w siedzibie głównej GWM znajdującej się w Parku Naukowo-Technologicznym Dawangdian w Baoding (Chiny). Jest to pierwszy i jedyny maraton, który odbywa się na terenie fabryki, co przyciągnęło 5000 miłośników maratonów z całego świata, którzy wzięli udział w biegu.

Trasa maratonu, który odbył się pod hasłem „Swobodne Bieganie” prowadzi do szybkiej pętli Fabryki Xushui, inteligentnego i zaawansowanego technologicznie zakładu GWM oraz do działów tłoczenia, spawania i montażu, oferując zawodnikom niepowtarzalne doświadczenia płynące z udziału w maratonie. Fabryka Xushui, o łącznej wartości inwestycji wynoszącej ponad 30 mld RMB, została otwarta w 2017 r. W zakładzie na szeroką skalę zastosowano innowacyjne technologie informatyczne, w tym duże zbiory danych (BIG DATA) i Internet rzeczy (IoT). Duże, lecz elastyczne ramiona robotyczne i w pełni zautomatyzowane inteligentne linie produkcyjne są przykładem tego, jaką siłę ma technologia stosowana w produkcji przez GWM. W odniesieniu do kontroli jakości, wskaźnik eliminacji błędów całej linii osiągnął poziom 100%, a wskaźnik zatwierdzenia produktu w ramach kompleksowego monitorowania jakości wyniósł 99,79%. Skrzynia biegów 7DCT produkowana w zakładzie Xushui została nagrodzona wieloma międzynarodowymi wyróżnieniami w ramach takich konkurów jak „10 najlepszych skrzyń biegów na świecie” i „Nagroda za innowacje i projekty rozwojowe” podczas wydarzenia International Automotive Congress. Ponadto firma GMW była również pionierem w uruchomieniu robotów serwisowych w ramach konkursu. Zaawansowane technologie, jak bezzałogowe pojazdy pilotujące, roboty do przewożenia ładunku z funkcją automatycznego podążania za operatorem, inteligentne mobilne stacje uzupełniania zapasów i samochody wyznaczające tempo biegu pokazały biegaczom walory chińskiej inteligentniej produkcji.

W ramach wdrażania strategii globalizacji, firma GWM wybudowała inteligentne fabryki m.in. w Rosji, Tajlandii czy Indiach i opracowała globalny system produkcji „12+5”, na który składa się 12 baz produkcji pojazdów, obejmujących pełny proces produkcyjny i 5 zakładów montażowych, udostępniając światu inteligentne technologie GWM. Poza tym, z zamiarem realizacji celu przekształcenia się w międzynarodową spółkę technologiczną działającą w obszarze mobilności, spółka GWM uruchomiła trzy czołowe platformy technologiczne „L.E.M.O.N”, „TANK” i „COFIS intelligence” obejmujące nowe technologie napędu i autonomicznej jazdy i z zaangażowaniem podejmuje działania ukierunkowane na zmianę samochodów w inteligentnych partnerów przyszłej mobilności.

Bieg 2021 Smart Factory Marathon ma swoje źródło w duchu przedsiębiorczości GWM obejmującym „codzienne postępy”, co jest postawą zgodną z duchem Maratonu. Mając za sobą ponad trzydziestoletnią historię, GWM uczestniczy we własnym maratonie nieustannego rozwoju, który pokonuje z odwagą i nigdy się nie poddaje, realizując duchowe i kulturowe koncepcje innowacyjności, mentalnej młodości i energii. W przyszłości GWM planuje dalszy rozwój inteligentnych technologii, działając na rzecz użytkowników na całym świecie, przyjmując otwartą i innowacyjną postawę oraz opracowując wysokiej jakości produkty.

Fotografia - https://mma.prnewswire.com/media/1511764/GWM_hosts_marathon_in_the_smart_factory_to_show_its_scientific_charm.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne