CATL i BASF podpisały umowę ramową, która ma przyspieszyć realizację globalnych celów w zakresie neutralności węglowej

2021-09-17, 08:44
- Przedmiotem współpracy będą aktywne materiały katodowe i recykling akumulatorów.
- Partnerstwo odzwierciedla zaangażowanie obu firm w promowanie globalnej neutralności węglowej oraz strategię lokalizacji CATL w Europie.

NINGDE, Chiny, 17 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Firmy Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) i BASF SE (BASF) ogłosiły ustanowienie partnerstwa strategicznego w zakresie rozwiązań materiałowych stosowanych w bateriach, w tym aktywnych materiałów katodowych i recyklingu baterii. Współpraca ma na celu rozwój zrównoważonego łańcucha wartości baterii, wpisując się w proces realizacji strategii lokalizacji CATL w Europie, a także przyczyni się do osiągnięcia globalnych celów obu firm w zakresie neutralności węglowej.

CATL jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii energetycznych, zaangażowanym w dostarczanie najlepszych rozwiązań i usług dla nowych zastosowań energetycznych na całym świecie. Firma uruchomiła projekt budowy swojej pierwszej europejskiej fabryki w Niemczech w ramach strategii lokalizacji produkcji baterii litowo-jonowych. W ten sposób CATL przyspiesza rozwój lokalnego łańcucha dostaw na rzecz europejskich klientów i konsumentów.

Jako największy dostawca wyrobów chemicznych dla przemysłu motoryzacyjnego, BASF posiada ugruntowaną pozycję na rynku aktywnych materiałów katodowych, która obejmuje globalną produkcję i zaplecze badawczo-rozwojowe oraz szeroką ofertę aktywnych materiałów katodowych o średniej i wysokiej zawartości niklu, wysokiej zawartości manganu i niezawierających kobaltu. Dzięki zaawansowanej technologii procesu, niezawodnemu lokalnemu łańcuchowi dostaw surowców, korzystnym dostawom energii na potrzeby produkcji, jak również krótkiej i efektywnej logistyce w obrębie łańcucha dostaw, BASF uruchamia w Europie produkcję aktywnych materiałów katodowych przy wiodących w branży parametrach emisji dwutlenku węgla.

W ramach partnerstwa z BASF CATL zamierza zwiększyć swoje możliwości w zakresie świadczenia usług w Europie poprzez rozwój lokalnej sieci recyklingu baterii i bezpiecznego łańcucha dostaw surowców w regionie.

Strategiczne partnerstwo z CATL pozwala BASF na ścisłe współdziałanie w obszarze aktywnych materiałów katodowych i recyklingu baterii z wiodącym na świecie producentem baterii. Współpraca ta pogłębi wiedzę specjalistyczną firmy BASF i wzmocni jej pozycję na rynku globalnym.

„Partnerstwo z BASF jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszej europejskiej strategii lokalizacji - powiedział Zhou Jia, prezes CATL. - Dzięki innowacyjnej technologii baterii opracowanej przez CATL i dogłębnej wiedzy materiałowej BASF będziemy dodatkowo zwiększać nasze możliwości wspierania klientów na całym świecie i przyspieszać globalne dążenia do neutralności węglowej”.

Transformacja w kierunku elektromobilności wymaga ścisłej współpracy partnerskiej w obrębie całego łańcucha wartości - powiedział dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF. - Połączenie silnej pozycji BASF jako wiodącego dostawcy aktywnych materiałów katodowych z doświadczeniem CATL w dziedzinie baterii litowo-jonowych napędzi innowację i budowanie zrównoważonego łańcucha wartości baterii na całym świecie”.

O CATL

Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii energetycznych, zaangażowanym w dostarczanie najlepszych rozwiązań i usług dla nowych zastosowań energetycznych na całym świecie. W czerwcu 2018 r. firma weszła na giełdę w Shenzhen z kodem giełdowym 300750. Według informacji SNE Research z roku 2020 wielkość zużycia baterii EV przez CATL uplasowała się na pierwszym miejscu na świecie przez cztery lata z rzędu. Firma CATL zdobyła również szerokie uznanie wśród międzynarodowych partnerów producentów oryginalnego wyposażenia. Dla osiągnięcia celu, jakim jest zastąpienie paliw kopalnych w stacjonarnych i mobilnych systemach energetycznych wysoce wydajnymi systemami zasilania elektrycznego, które są generowane przez zaawansowane baterie i energię odnawialną, oraz promowanie zintegrowanych innowacji w zastosowaniach rynkowych z elektryfikacją i inteligentną modernizacją, CATL utrzymuje ciągłość innowacji w czterech wymiarach, włączając w to system chemiczny baterii, system struktury, system produkcyjny i modele biznesowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.catl.com.

BASF

BASF tworzy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Ponad 110 tys. pracowników Grupy BASF pracuje na sukces jej klientów w niemal wszystkich sektorach i krajach świata. Oferta firmy obejmuje sześć segmentów: wyroby chemiczne, materiały, rozwiązania przemysłowe, technologie powierzchni, żywienie i pielęgnacja oraz rozwiązania dla rolnictwa. W 2020 r. Grupa BASF odnotowała zyski ze sprzedaży na poziomie 59 mld euro. Akcje BASF są notowane na giełdzie we Frankfurcie (BAS) oraz jako amerykańskie kwity depozytowe (BASFY) w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.basf.com.

Dział Katalizatorów firmy BASF

Dział Katalizatorów firmy BASF jest wiodącym na świecie dostawcą katalizatorów środowiskowych i procesowych. Grupa posiada wyjątkową wiedzę praktyczną z zakresu opracowywania technologii, które chronią powietrze, którym oddychamy, pozwalają wytwarzać paliwa, które napędzają nasz świat i zapewniają wydajną produkcję szerokiej gamy chemikaliów, tworzyw sztucznych i innych produktów, w tym zaawansowanych materiałów akumulatorowych. Wykorzystując wiodące w branży platformy badawczo-rozwojowe, pasję, z jaką firma podchodzi do innowacji, oraz dogłębną wiedzę na temat metali szlachetnych i nieszlachetnych, Dział Katalizatorów opracowuje unikalne, zastrzeżone rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu klientów firmy BASF.

Więcej informacji na temat Działu Katalizatorów firmy BASF można znaleźć na stronie: www.catalysts.basf.com.

Źródło: Contemporary Amperex Technology Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.