Dante Labs ogłasza powołanie globalnego eksperta ds. prawnych, Rachel Haverfield, na stanowisko radcy prawnego w coraz liczniejszym zespole kierowniczym

2021-09-17, 10:13 aktualizacja : 2021-09-17, 10:18

CAMBRIDGE, Wielka Brytania, Sept. 17, 2021 (GLOBE NEWSWIRE) -- Dante Labs, światowy lider w dziedzinie genomiki i medycyny precyzyjnej, ogłosił dziś powołanie Rachel Haverfield na stanowisko radcy prawnego do kierownictwa firmy, aby wspierać wzrost i zwiększanie skali działalności oraz otwierać nowe możliwości.

„Bardzo się cieszymy, że Rachel dołączyła do coraz szerszego grona największych talentów przywódczych w branży – mówi Andrea Riposati, dyrektor generalny Dante Labs. - Doświadczenie Rachel w kwestiach globalnych, prawno-handlowych, regulacyjnych i dotyczących zgodności z przepisami będzie miało kluczowe znaczenie dla Dante Lab w kontekście naszej działalności polegającej na zapewnianiu rządom, grupom pacjentów i osobom prywatnym z całego świata dostępu do użytecznych, klinicznie istotnych informacji opartych na kompletnym genomie oraz rozwiązań z zakresu medycyny spersonalizowanej”.

Rachel Haverfield dołącza do Dante Labs jako radca prawny. Jako dynamiczny międzynarodowy prawnik wewnętrzny z doświadczeniem zdobytym w dużych kancelariach prawnych oraz spółkach publicznych i prywatnych, Rachel będzie głównym doradcą prawnym i menedżerem firmy Dante Labs w odniesieniu do wszystkich transakcji, kwestii dotyczących własności intelektualnej, ładu korporacyjnego oraz fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do Dante Rachel była wiceprezesem działu prawnego na region EMEA w firmie Illumina z siedzibą w Cambridge.

„Jestem zachwycona, że mogę dołączyć do Dante Labs w tym ekscytującym momencie, gdy genomika staje się niezbędna w opiece zdrowotnej i przynosi coraz lepsze rezultaty dla pacjentów – mówi Rachel Haverfield, główny radca prawny Dante Labs. - Jestem podekscytowana, że dołączam do zespołu ekspertów, których wspólną misją jest zwiększenie globalnej skali naszego przedsiębiorstwa z myślą o wprowadzeniu bardziej ludzkiego podejścia do opieki zdrowotnej”.

O Dante Labs

Dante Labs jest międzynarodową firmą zajmującą się danymi genomowymi, specjalizującą się w opracowywaniu i komercjalizacji nowej klasy rozwiązań promujących zdrowie i długowieczność opartych na sekwencjonowaniu całego genomu i sztucznej inteligencji. Do naszych atutów należy zaliczyć jedną z największych prywatnych baz danych genomowych z zezwoleniem na badania, zastrzeżone oprogramowanie zaprojektowane z myślą o uwolnieniu potencjału danych genomowych na dużą skalę oraz zastrzeżone procesy umożliwiające zastosowanie przemysłowego podejścia do sekwencjonowania genomowego.

Firma Dante Labs, mająca siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii i laboratorium badawcze w Wolverhampton, wsparła rząd brytyjski w zakresie pilnego dostarczenia szeroko dostępnego, wysokowydajnego i wysoce zautomatyzowanego testu na COVID-19, przeznaczonego zarówno dla pacjentów zakażonych, jak i tych z przeciwciałami. Firma Dante Labs była w stanie to osiągnąć dzięki wykorzystaniu istniejącej technologii opracowanej na potrzeby sekwencjonowania całych genomów.

KONTAKT:

Giorgio Lodi

e-mail: media@dantelabs.com

tel. +39 0862 191 0671

www.dantelabs.com

Źródło informacji: GlobeNewswire

Źródło informacji: GlobeNewswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.