HUAWEI STARTUP CHALLENGE: #TechForBetterPlanet - polskie startupy i nowe technologie na start

2021-09-27, 14:19 aktualizacja : 2021-09-29, 09:59
Startup Academy (1)
Startup Academy (1)
Huawei wraz ze Startup Academy ogłaszają nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Udział w inicjatywie mogą wziąć polskie startupy, które chcą stawić czoła palącym problemom ekologicznym współczesnej Polski i świata oraz zaprezentują innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Konkurs #HuaweiStartupChallenge2 powstał nie tylko, aby pomóc w rozwoju polskim, innowacyjnym startupom, które są na początku swojej drogi do ekologicznej rewolucji. Zaistniał przede wszystkim po to, by wspierać realizację przyjętych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w odniesieniu do wyzwań klimatycznych i środowiskowych.

„Zmiany klimatu dzieją się na naszych oczach. Wszyscy musimy dbać o nasze środowisko naturalne. a Huawei, jako firma odpowiedzialna społecznie, już to robi. Wierzymy, że wykorzystanie technologii może pomóc w walce z postępującymi zmianami klimatycznymi, dlatego wspólnie ze Startup Academy organizujemy drugą edycję konkursu Huawei Startup Challenge” - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska. „Współpraca ze startupami - największymi innowatorami obecnych czasów, ma dla nas wymiar merytoryczny i technologiczny. Razem zaprzęgniemy technologie do walki o ochronę planety” - dodaje Ryszard Hordyński.

„Każdy ma swoją odpowiedzialność względem świata, a wspólne działania mogą przynieść realne rezultaty. Szukamy rozwiązań, a współpraca dużych firm i startupów to ogromny potencjał płynący z synergii działań, dlatego mamy przyjemność realizacji konkursu Huawei Startup Challenge. Będzie to wsparcie dla młodych, innowacyjnych startupów, które tworzą rozwiązania dla ochrony klimatu i zdrowego środowiska” - mówi Michał Misztal, prezes Startup Academy.

Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge można wysyłać do 31.10.2021 poprzez stronę www.huaweistartupchallenge.com. Będzie to nie tylko selekcja najciekawszych rozwiązań technologicznych służących poprawie kondycji naszej planety. Startupy zmierzą się także ze specjalnie przygotowanymi wyzwaniami, które pomogą rozwinąć ich pomysły.

Najbardziej innowacyjne rozwiązania zostaną wybrane przez kapitułę składającą się z wybitnych przedstawicieli świata nauki, biznesu i ekspertów sfery publicznej. W lutym 2022 roku na uroczystej gali finałowa dziesiątka najbardziej przełomowych koncepcji zaprezentuje swoje rozwiązania.

Huawei ufundował trzy nagrody pieniężne dla trzech najlepszych startupów o łącznej wartości 200 tys. złotych - 100 tys. dla zwycięzcy oraz 60 tys. i 40 tys. zł odpowiednio dla startupów, które zajmą miejsce drugie i trzecie. Pojawią się także nagrody specjalne od Huawei i partnerów programu.

Konkurs Huawei Startup Challenge 2 to dla początkujących przedsiębiorców szansa dotarcia ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych i polskich firm, uzyskania wartościowego mentoringu oraz zaistnienia z innowacyjną działalnością na rzecz poprawy klimatu na jednej z największych startupowych scen w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki inicjatywie Huawei startupy pokażą siłę technologiczną Polski na skalę europejską i ogólnoświatową.

O HUAWEI

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów.

O Startup Academy

Startup Academy łączy duże firmy ze startupami, budując platformę efektywnej współpracy między nimi. Tworzy programy akceleracyjne, w których pomaga organizacjom generować innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi poprzez kooperację z kreatywnymi i elastycznymi firmami.

Źródło informacji: Startup Academy

 

Źródło informacji: Startup Academy

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.