Shanghai Electric uruchamia turbinę Petrel Platform SEW11.0-208 o mocy 11 MW z napędem bezpośrednim

2021-10-15, 15:45 aktualizacja : 2021-10-15, 15:46
PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 15 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Shanghai Electric („Shanghai Electric” lub „Spółka”) (601727.SS i 02727.HK) poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego najnowszego modelu morskiej turbiny wiatrowej, platformy Petrel SEW11.0-208. Odbyło się to na forum poświęconym „zerowej emisji dwutlenku węgla”, na które zaproszono liderów chińskiego przemysłu energetyki wiatrowej, aby zaprezentowali oni możliwości w kontekście zaangażowania Chin w redukcję emisji dwutlenku węgla. Kolejnym etapem na drodze do innowacji w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej jest flagowa turbina Shanghai Electric z napędem bezpośrednim, do której firma posiada pełną własność intelektualną, o mocy znamionowej 11 MW – największa tego typu w Azji – stanowiąca przełom w chińskiej innowacyjności w dziedzinie technologii morskiej energetyki wiatrowej.

SEW11.0-208 jest pierwszą morską turbiną wiatrową, która w pełni wykorzystuje możliwości opracowanej przez Shanghai Electric platformy Petrel, stworzonej, aby sprostać wysokim temperaturom, wilgotności i zasoleniu, jak również zmiennym i złożonym uwarunkowaniom morskim, takim jak trzęsienia ziemi i tajfuny. W kontekście chińskich celów związanych ze szczytowym poziomem emisji dwutlenku węgla i neutralnością węglową, SEW11.0-208 jest rozszerzeniem wysiłków spółki w kierunku uczynienia energii wiatrowej dominującym źródłem energii poprzez wprowadzenie na rynek niezwykle ekonomicznego produktu wiatrowego z napędem bezpośrednim, zdolnego do zapewnienia najwyższej sprawności wytwarzania energii i niskiego poziomu awaryjności zarówno na morzach typowych, jak i tajfunowych.

Dzięki zastosowaniu w pełni cyfrowego projektowania, produkcji i zarządzania O&M, SEW11.0-208 wykorzystuje najnowszy system sterowania LeapX, opracowany przez Shanghai Electric, w celu zmniejszenia obciążenia operacyjnego i poprawy stabilności pracy jednostki. Nowy gigant morski wykorzystuje 102-metrowe łopaty z włókna węglowego S102, które charakteryzują się ogromną wytrzymałością i doskonałymi osiągami dzięki wiodącej na świecie aerodynamicznej konstrukcji. Jako w pełni cyfrowa, inteligentna turbina wiatrowa, SEW11.0-208 jest również wyposażona w system Fengyun, również autorstwa Shanghai Electric, platformę zdalnego zarządzania opartą na chmurze, aby zwiększyć wydajność operacyjną i rentowność dla deweloperów.

„Będąc światowym liderem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, Shanghai Electric jest zaangażowana w pomoc Chinom w osiągnięciu szczytowego poziomu emisji dwutlenku węgla i neutralności węglowej poprzez wykorzystanie swojej szerokiej i sprawdzonej technologii w dziedzinie energii odnawialnej. Uruchomienie platformy Petrel jest ogromnym osiągnięciem spółki, które stanowi znaczący krok naprzód w naszej podróży w poszukiwaniu coraz lepszych i doskonalszych produktów i rozwiązań energetycznych, które poprowadzą świat w kierunku jeszcze bardziej ekologicznej przyszłości” – powiedział Jin Xiaolong, wiceprezes spółki.

Shanghai Electric, jako jeden z liderów innowacji w chińskim przemyśle energetyki wiatrowej, będzie nadal przewodzić rozwojowi technologii odnawialnych, wspierając cel neutralności węglowej Chin, wykorzystując w tym celu big data, cloud computing, Internet Rzeczy, sztuczną inteligencję i 5G, jednocześnie będąc pionierem innowacji technologicznych w celu stworzenia zaawansowanego systemu energetycznego o zerowej emisji dwutlenku węgla.

Shanghai Electric jest również na najlepszej pozycji do czerpania korzyści z inicjatywy Shantou Offshore Wind Power Industry Alliance w jego dążeniu do ustanowienia i konsolidacji łańcucha przemysłu morskiej energetyki wiatrowej dla miasta, tworząc nowy ekosystem przemysłu energetycznego poprzez synergię graczy branżowych. Bazując na sukcesie spółki, polegającym na zbudowaniu pierwszej fabryki o zerowej emisji dwutlenku węgla, firma będzie kontynuować badania nad nowymi technologiami i modelami biznesowymi, aby wesprzeć Chiny w zapoczątkowaniu ery zerowej emisji dwutlenku węgla.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1660237/1.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1660236/2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.