Konkurs PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” na półmetku

2021-10-15, 15:59 aktualizacja : 2021-10-15, 16:02
„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” - logo
„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” - logo
Ponad 10 tys. zł czeka na laureatów konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zgłoszenia uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do konkursu czekamy do 30 listopada.

Trwa konkurs Polskiej Agencji Prasowej na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym i rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Do uczestnictwa zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów liceów i techników, a także nauczycieli, wychowawców, pracowników świetlic, bibliotek czy ośrodków kultury.

Dla najmłodszych uczniów przewidzieliśmy 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 750 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce - 1200 zł, III miejsce - 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce - 2000 zł, za II miejsce - 1500 zł, a za III miejsce - 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

Laureatów wybierze w grudniu pięcioosobowe jury, które oceni wszystkie prace pod względem merytorycznym.

Na prace konkursowe czekamy do 30 listopada 2021 r., ale warto przygotować prace konkursowe wcześniej - w każdym miesiącu losujemy dwie osoby, które dostają od nas atrakcyjne upominki rzeczowe!

Jak powinna wyglądać praca konkursowa? Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Z kolei dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć - np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.