130. Targi Kantońskie: Chiny kontynuują otwarcie kraju, dzieląc się ze światem swoimi możliwościami

2021-10-18, 16:57 aktualizacja : 2021-10-18, 16:58

KANTON, Chiny, 18 października 2021 r. /PRNewswire/ -- 14 października, prezydent Chin Xi Jinping przesłał list gratulacyjny organizatorom 130. Targów Kantońskich.

W swoim liście, prezydent Xi zaznaczył, że od swoich początków w 1957 roku, targi mają znaczący wkład w eliminację barier handlu międzynarodowego, wymianę wewnętrzną i międzynarodową oraz rozwój gospodarczy.

Podejmując wyzwania płynące z globalnych zmian i pandemii o niespotykanej od wieku skali, światowa gospodarka i wymiana handlowa przechodzą głęboką transformację.

„Targi Kantońskie zatem powinny pomóc w umacnianiu nowego paradygmatu rozwoju Chin, wprowadzić innowacje w jej mechanizmach, tworzyć nowe modele biznesowe i poszerzać jego rolę w celu stania się istotną platformą otwarcia się kraju na wszystkich frontach” - stwierdził Xi Jinping.

Platforma powinna być również wsparciem dla wysokiej jakości rozwoju handlu międzynarodowego i ułatwić „podwójną cyrkulację” rynku krajowego i rynków zagranicznych. Prezydent dodał również, że Chiny wyrażają chęć połączenia sił ze wszystkimi narodami, wprowadzając w życie prawdziwą wielostronność ukierunkowaną na budowę światowej gospodarki, charakteryzującej się szeroką otwartością.

Premier Chin, Li Keqiang wygłosił przemówienie podczas ceremonii otwarcia 130. Targów Kantońskich i Międzynarodowego Forum Handlu Pearl River w mieście Kanton mieszczącym się w południowych Chinach. Stwierdził, że rozwój Chin napędzany jest otwarciem na zachód i reformami, a kraj podzieli się ze światem swoimi możliwościami w celu przyspieszenia jego wzrostu.

Ceremonię otwarcia również uświetnili prezydent Peru, Pedro Castillo, premier Rosji Michaił Miszustin, premier Węgier Viktor Orban, premier Malezji Ismail Sabri Yaakob, premier Wybrzeża Kości Słoniowej, Patrick Achi oraz Rebeca Grynspan, sekretarz generalna Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju, łącząc się z uczestnikami za pośrednictwem połączenia wideo.

Premier Li powiedział, że historia Targów Kantońskich to historia otwarcia Chin na świat i integracji kraju ze światową gospodarką; jest to również historia przedsiębiorstw z całego świata mających swój udział w chińskich możliwościach rozwoju, wzajemnych korzyściach i wynikach korzystnych dla każdej ze stron.

Zagraniczni przywódcy wyrażali się pozytywnie o roli Targów Kantońskich w promowaniu handlu międzynarodowego i przyspieszaniu odbudowy gospodarki światowej po pandemii. Wyrazili przeświadczenie o perspektywach rozwoju Chin i stwierdzili, że będą zachęcać firmy z ich krajów do poszerzania współpracy z Chinami w celu zapewnienia sobie udziału w możliwościach rozwoju Chin.

Po ceremonii otwarcia premier Li odwiedził hale wystawiennicze zajmowane przez przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne i wysłuchał krótkich informacji o ich działalności. Na zakończenie wizyty, premier Li wyraził nadzieję, że Targi mogą osiągnąć nowy poziom rozwoju współpracy korzystnej dla każdej ze stron i zrównoważonego rozwoju.

Wejdź na stronę https://fbuyer.cantonfair.org.cn/en/account/new-buyer/register i odkryj jeszcze więcej możliwości.

Fotografia - https://mma.prnewswire.com/media/1661958/130th_Canton_Fair.jpg

Źródło: Canton Fair

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.