START2UP! - konferencja PARP dla środowiska startupowego

2021-10-19, 11:50 aktualizacja : 2021-10-19, 11:59
We wtorek, 26 października 2021 r. o godzinie 10:00 rozpocznie się konferencja online START2UP!, skierowana do młodych przedsiębiorców, którzy m.in. realizowali projekty w „Platformach Startowych”. W gronie prelegentów znalazła się Alison Edgar, uznana przez „The Independent” za najlepszą autorkę książek biznesowych. Organizatorem konferencji jest PARP, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

START2UP! jest kontynuacją konferencji plenerowych Startup Summer Camp, ale w tym roku spotkanie przyjmie formułę online. Inauguracja wydarzenia i powitanie uczestników rozpoczną się o godzinie 10:00, a następnie w roli Keynote Speakera wystąpi Alison Edgar, znana również jako „matka chrzestna przedsiębiorcy”. W trakcie wystąpienia „SMASH IT! The Art of Getting What YOU Want” autorka odpowie m.in. na pytanie, jak przekształcić małą firmę w duży biznes.

Konferencja została podzielona na trzy bloki tematyczne, w trakcie których omawiane będą m. in. poniższe zagadnienia:

· Rynek kapitałowy w dobie digitalizacji zgodny z prawem;

· Strategiczne negocjacje z inwestorami;

· Nowoczesne zarządzanie wielokulturowym zespołem i klientem.

Po zakończeniu każdego z bloków dla wszystkich zainteresowanych przewidziane są panele dyskusyjne z udziałem ekspertów. W trakcie dyskusji prelegenci poruszą tematy związane z nowoczesnymi technologiami, przyszłością branży finansowej oraz transformacją rynku kapitałowego. Ponadto uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się więcej o cyberbezpieczeństwie, e-commerce, a także o kompetencjach niezbędnych do budowania zespołu w firmie.

Po pierwszym panelu nastąpi finał konkursu dla startupów START2UP! PITCH 2021. W trakcie Pith Hall, pięciu przedstawicieli startupów pokaże swoje prezentacje pitchowe, natomiast pozostali uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

„Do udziału w wydarzeniu zachęcamy wszystkich młodych przedsiębiorców, którzy pomyślnie zakończyli inkubację w ramach jednej z >>Platform startowych<<. Platformy to niezwykły projekt skierowany do startupów z województw makroregionu Polski Wschodniej, których innowacyjne produkty i usługi mają szansę osiągnąć sukces zarówno na rynku polskim, jak i rynkach światowych. Startupy, które pomyślnie zrealizowały program inkubacji w ramach >>Platform startowych<<, mają szansę otrzymać nawet 1 mln zł dofinansowania w konkursie >>Rozwój startupów w Polsce Wschodniej<<. Etap inkubacji (w obecnej i pilotażowej edycji) zakończyło 1030 firm” - mówi Mikołaj Różycki, p.o. prezesa PARP. „Do rozwinięcia potencjału projektów potrzebne jest także silne zaplecze biznesowe, które oferujemy poprzez współpracę z cenionymi ekspertami. Udział w START2UP! również będzie okazją do wymiany doświadczeń i konfrontacji swoich pomysłów z prelegentami” - podkreśla Mikołaj Różycki.

Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji na temat konferencji START2UP! znajduje się na stronie PARP.

PARP - baner

Źródło informacji: PARP

 

Źródło informacji: PARP

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

Załączniki