WhatsApp ma już 2 mld użytkowników

2020-02-13, 06:05 aktualizacja : 2020-02-13, 08:57
WhatsApp ujawnił, że ma już 2 mld użytkowników, o pół miliarda więcej niż dwa lata temu. Tym samym serwis stał się komunikatorem najchętniej używanym przez internautów.

Z dwoma miliardami użytkowników, należący do Facebooka WhatsApp jest drugą pod względem popularności platformą; na pierwszym miejscu jest sam Facebook z 2,5 mld internautów.

W styczniu tego roku Facebook ogłosił, że z jego serwisów, w tym aplikacji WhatsApp, Messenger, Instagram i Facebook korzysta codziennie 2,26 mld użytkowników (chodzi o osoby, które przynajmniej raz w ciągu dnia otworzyły jedną z aplikacji), co oznacza wzrost o 60 mln w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku. Co miesiąc z pakietu aplikacji Facebooka korzysta niemal 2,89 mld osób, a liczba użytkowników rośnie o około 9 proc. rocznie.

Szybko przybywa również korzystających z komunikatora WhatsApp. Dwa lata temu serwis miał 1,5 mld użytkowników, teraz przekroczył próg 2 mld.

"Nasze zaszyfrowane wiadomości są jak cyfrowy zamek, którego nie można złamać. Dlatego też komunikaty wysyłane za pośrednictwem WhatsApp są bezpieczne i chronione przed hakerami i przestępcami. Wiadomości użytkowników są przechowywane jedynie na ich telefonach i nikt poza nimi nie ma do nich dostępu, nawet my. Nikt też nie może podsłuchiwać ich rozmów" - napisał w oświadczeniu WhatsApp.

WhatsApp postał 11 lat temu. Sześć lat temu odkupił go Facebook za 19 mld dolarów. (PAP)

jowi/ malk/