Szef Twittera obiecał 3 mln dol. na inicjatywy wspierające dochód podstawowy

2020-07-11, 07:02 aktualizacja : 2020-07-11, 09:04
Szef Twittera Jack Dorsey obiecał przekazać 3 mln dol. na inicjatywy wspierające dochód podstawowy realizowane przez kilkunastu burmistrzów amerykańskich miast w ramach walki ze skutkami pandemii wirusa COVID-19.

Koalicja 15 amerykańskich burmistrzów działa na rzecz promocji idei dochodu podstawowego u administracji federalnej w USA. Według serwisu CNet pieniądze obiecane przez Jacka Dorseya posłużą lokalnym politykom wsparciem w walce ze skutkami epidemii oraz pomogą popularyzować ideę świadczenia gwarantowanego wśród szerszych kręgów politycznych.

Jak napisał Dorsey na swoim koncie w serwisie Twitter, "to jedno narzędzie (dochód podstawowy - PAP) pozwoli zamknąć lukę dochodową, zmniejszyć nierówności rasowe i płciowe, a także zapewnić rodzinom bezpieczeństwo ekonomiczne".

CNet ocenia, że firmy technologiczne silnie angażują się w działania na rzecz walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Apple podwoiło wysokość swoich datków wpłacanych na rzecz walki z powodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 chorobą COVID-19 w Chinach, Samsung natomiast bierze udział w dostarczaniu funduszy i sprzętu medycznego w regionach dotkniętych epidemią. Południowokoreański konglomerat przekazuje również swoje telefony osobom przebywającym na kwarantannie - podaje serwis.

W kwietniu szef Twittera poinformował, że przekaże na walkę z epidemią miliard dolarów z zależnego od firmy funduszu Square. Po ustaniu pandemii środki, które pozostaną niewykorzystane, mają zostać przesunięte na wsparcie edukacji i promocji zdrowia wśród dziewcząt, a także na realizację celów związanych z bezwarunkowym dochodem podstawowym. (PAP)

mfr/ mk/