Watykan prowadzi dochodzenie ws. tajemniczej aktywności na Instagramie papieża Franciszka

2020-11-20, 13:28 aktualizacja : 2020-11-20, 15:33
Watykan prowadzi dochodzenie ws. tajemniczej aktywności na profilu papieża Franciszka w serwisie Instagram - poinformował serwis internetowy stacji telewizyjnej BBC. Z konta Ojca Świętego polubiono zdjęcie ubranej w szkolny uniform brazylijskiej modelki.

Jak pisze BBC, nie jest jasne, kiedy "polubiono" zdjęcie modelki Natalii Garibotto. Serwis podaje, że "polubienie" zniknęło po pojawieniu się pierwszych doniesień medialnych na ten temat.

Przedstawiciele Watykanu obecnie mają prowadzić dochodzenie w związku ze sprawą. Według oficjalnych komunikatów "można wykluczyć, że zdjęcie zostało +polubione+ przez Stolicę Apostolską, w związku z czym zwrócono się do Instagrama z prośbą o wyjaśnienie sprawy".

Katolicka agencja informacyjna CNA (Catholic News Agency) podaje, że według źródeł bliskich biuru prasowemu Watykanu, konta papieża "obsługiwane są przez zespół pracowników", w ramach którego obecnie wyjaśniana jest sprawa "polubienia" zdjęcia modelki.

Sama Garibotto, która oprócz modelingu zajmuje się również wideoblogowaniem na platformie Twitch, incydent skomentowała we wpisie w serwisie społecznościowym Twitter. "Przynajmniej pójdę do nieba" - napisała.

Oficjalne konto papieża Franciszka na Instagramie dostępne pod nazwą "franciscus" obserwuje 7,4 mln osób z całego świata. (PAP)

mfr/ mam/