O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Amerykańscy żołnierze schwytali w Syrii ważnego funkcjonariusza Państwa Islamskiego

Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych poinformowało w poniedziałek, że amerykańscy żołnierze ujęli wysokiej rangi bojownika Państwa Islamskiego (IS). Akcja została przeprowadzona z użyciem śmigłowca w północnej Syrii.

Amerykańscy żołnierze, fot. PAP/EPA/DANIEL IRUNGU
Amerykańscy żołnierze, fot. PAP/EPA/DANIEL IRUNGU

"Podczas nalotu schwytano Abu Halila al-Fad'aniego, urzędnika ds. operacji Państwa Islamskiego w Syrii. Oceniono, że Al-Fad'ani ma powiązania w całej siatce IS w regionie" – podało Centralne Dowództwo USA w komunikacie.

"Pojmanie funkcjonariusza IS, takiego jak al-Fad'ani, świadczy o naszej zdolność lokalizowania, namierzania i usuwania terrorystów z pola bitwy" - powiedział Troy Garlock, rzecznik Centralnego Dowództwa USA.

W komunikacie podkreślono, że podczas operacji wojskowej nie zginął, ani nie został ranny żaden cywil. (PAP)

sma/

Zobacz także

  • Amerykańska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/Zsolt Czegledi
    Amerykańska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/Zsolt Czegledi

    Szef MON o stałej bazie sił USA w Polsce. "Pentagon jest otwarty na propozycję"

  • Amerykańscy żołnierze (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Amerykańscy żołnierze (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    „Time”: działania administracji Trumpa zdezorientowały Polskę

  • Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
    Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Szef MON: przekazałem szefowi Pentagonu propozycję utworzenia nowej, stałej bazy wojsk USA w Polsce

  • Okoliczności wypadku bada Żandarmeria Wojskowa. Fot. PAP/	Marcin Bielecki (zdjęcie ilustracyjne)
    Okoliczności wypadku bada Żandarmeria Wojskowa. Fot. PAP/ Marcin Bielecki (zdjęcie ilustracyjne)

    Wypadek ciężarówki z żołnierzami USA. Są ranni, jedna osoba w stanie ciężkim

Serwisy ogólnodostępne PAP