O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Były bramkarz Arsenalu i Chelsea Petr Cech wraca na lodowisko

Czech Petr Cech, były bramkarz m.in. Arsenalu i Chelsea Londyn, który po zakończeniu kariery piłkarskiej zainteresował się hokejem na lodzie, w sezonie 2024/25 będzie występował w Belfast Giants, zespole, do którego był wypożyczony z poprzednim sezonie z Oxford City Stars.

Petr Czech. Fot. PAP/Michaela Rihova
Petr Czech. Fot. PAP/Michaela Rihova

42-letni Cech, który rozegrał ponad 600 meczów w barwach Chelsea i Arsenalu, zakończył karierę piłkarską pod koniec sezonu 2018/19, po czym przeszedł do hokeja na lodzie i dołączył do brytyjskiej drużyny czwartej ligi Guildford Phoenix.

W czerwcu 2023 były reprezentant Czech podpisał jako bramkarz kontrakt z trzecioligową drużyną Oxford City Stars z Chelmsford Chieftains, teraz związał się z zespołem z Belfastu.

To już jest kolejny zespół hokejowy na Wyspach Brytyjskich, z którym związał się Cech. Pierwszy raz występował w Guildford Phoenix, amatorskiej drużynie hokejowej z siedzibą w Guildford, która rywalizowała w NIHL 2 South West Division.

Więcej

Pomocnik Realu Madryt Luka Modric. Fot. PAP/	Leszek Szymański
Pomocnik Realu Madryt Luka Modric. Fot. PAP/ Leszek Szymański

Piłkarska LN. Modric w kadrze Chorwacji na wrześniowe mecze m.in. z Polską

Cech wystąpił wtedy w sześciu meczach Guildford Phoenix, w dwóch z nich zachował czyste konto. Sezonu nie udało się dokończyć z powodu pandemii koronawirusa. Drugim jego teamem był zespół Chelmsford Chieftains, w którym występował w sezonie 2022/23. W czerwcu 2023 związał się z Oxford City Stars, teraz będzie bronił barw ekipy Giants.

Cech weźmie także udział jako konsultant w zgrupowaniu, na którym hokejowa reprezentacja Irlandii Północnej będzie się przygotowywała do kwalifikacji olimpijskich.

"Petr bardzo nam pomógł w zeszłym sezonie, kiedy mieliśmy problemy z obsadą bramki. To prawdziwy profesjonalista i sprawdzony typ zwycięzcy, będzie wielkim wzmocnieniem zespołu" - uważa trener Belfastu Adam Keefe. "Cieszymy się, że możemy go tu ponownie powitać" - dodał kanadyjski szkoleniowiec. (PAP)

Zobacz także

  • Maciej Kruczek (P) i były hokeista reprezentacji Polski i ligi NHL Mariusz Czerkawski (L). Fot. PAP/Zbigniew Meissner
    Maciej Kruczek (P) i były hokeista reprezentacji Polski i ligi NHL Mariusz Czerkawski (L). Fot. PAP/Zbigniew Meissner
    Specjalnie dla PAP

    Czerkawski przed ruszającymi w piątek mistrzostwami świata: chciałbym reprezentacji zostawiającej serce na lodzie

  • John Murray. Fot. PAP/EPA/TAMAS KOVACS
    John Murray. Fot. PAP/EPA/TAMAS KOVACS

    Hokej: Kazachstan - Polska 2:3

  • The team of Sweden poses for the media after winning the 2017 IIHF Ice Hockey World Championship final between Canada and Sweden in Cologne, Germany, 21 May 2017.  EPA/SASCHA STEINBACH 
Dostawca: PAP/EPA. PAP/EPA © 2017 / SASCHA STEINBACH
    PAP/EPA © 2017 / SASCHA STEINBACH / The team of Sweden poses for the media after winning the 2017 IIHF Ice Hockey World Championship final between Canada and Sweden in Cologne, Germany, 21 May 2017. EPA/SASCHA STEINBACH Dostawca: PAP/EPA. PAP/EPA © 2017 / SASCHA STEINBACH

    MŚ w hokeju: Szwecja - Kanada 2:1 po karnych w finale

  • Gdańsk, 17.12.2016. Polak Mateusz Bepierszcz (L) i Ivan Stepanenko (P) z Kazachstanu podczas meczu hokejowego turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku, 17 bm.  PAP © 2016 / Adam Warżawa
    PAP © 2016 / Adam Warżawa / Gdańsk, 17.12.2016. Polak Mateusz Bepierszcz (L) i Ivan Stepanenko (P) z Kazachstanu podczas meczu hokejowego turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku, 17 bm. PAP © 2016 / Adam Warżawa

    Polska zajęła drugie miejsce w hokejowym turnieju EIHC

Serwisy ogólnodostępne PAP