O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Mistrzyni świata prześladowana przez stalkera. "Zaczęłam się bać wychodzić z domu"

Mistrzyni świata w biegu na 50 kilometrów z Trondheim Szwedka Frida Karlsson jest od półtora roku prześladowana przez 65-letniego mężczyznę, który jest w niej zakochany i - jak twierdzi - ma pewność, że ze wzajemnością.

Frida Karlsson, fot. PAP/EPA/COMPIC/KIMMO BRANDT
Frida Karlsson, fot. PAP/EPA/COMPIC/KIMMO BRANDT

Policja znalazła w jego telefonie 7300 zdjęć biegaczki oraz ślady ponad 200 SMS wysłanych do niej i tyle samo połączeń telefonicznych. Mężczyzna kręcił się tez przy miejscu jej zamieszkania, treningów i zawodów, a nawet miał plan wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie, gdzie w październiku kadra Szwecji miała zgrupowanie.

Wysłał SMS o treści: ”Kochanie, niestety nie dojadę do Ciebie na Teneryfę ponieważ nie zdążyłem na samolot”. Policja znalazła rezerwację na ten konkretny lot z jego nazwiskiem.

”Były momenty, że ukradkiem obserwowałam ulicę prze okno i zaczęłam się bać wychodzić z domu, oglądałam się bez przerwy za siebie i cała sytuacja zaczynała wpływać na moją formę psychiczną” - zeznała Karlsson w sądzie, gdzie w środę rozpoczął się proces stalkera. Jak na razie nie wiadomo jak długo potrwa ponieważ materiał dowodowy jest bardzo obszerny.

Oskarżony wyjaśnił, że zakochał się w biegaczce od pierwszego wejrzenia i dalej jest pewien, że ze wzajemnością – "czuję, że nie jestem dla nie obojętny, o czym świadczy, że napisała o mnie w mediach społecznościowych. To przecież wyraźnie świadczy o miłości”.

25-letnia Szwedka zdobyła brązowy medal olimpijski w Pekinie i 13 medali mistrzostw świata, w tym trzy złote, pięć srebrnych i pięć brązowych i wygrała Tour de Ski w sezonie 2022/2023.

 

Zbigniew Kuczyński (PAP)

kucz/ sab/ sma/

Serwisy ogólnodostępne PAP