Zmarł Kamil Durczok. Szczegóły dotyczące pogrzebu

2021-11-16 13:05 aktualizacja: 2021-11-16, 19:55
Kamil Durczok, fot. PAP/Paweł Supernak
Kamil Durczok, fot. PAP/Paweł Supernak
Kamil Durczok, dziennikarz telewizyjny i radiowy i publicysta zmarł nad ranem w szpitalu. Miał 53 lata. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek w Katowicach.

Informacja o szczegółach pogrzebu Durczoka pojawiła się w jego aplikacji "Durczokracja".

"Pogrzeb Kamila. Piątek 19.11.2021 godzina 9. Kościół Trójcy Przenajświętszej Katowice Kostuchna" - mogliśmy przeczytać.

Mobilna aplikacja autorska Kamila Durczoka "Durczokracja" wystartowała niedługo przed jego śmiercią, 1 września. Miła być miejscem "awantury, ale awantury toczącej się według określonych reguł, gdzie nie będzie tam miejsca na chamstwo i na komentarze wykraczające poza ramy grzeczności" - zapewniał dziennikarz w sierpniu.

To aplikacja płatna. Dostęp do niej kosztuje 27 zł. "Nowe zwykle rodzi się w bólach. Ten poród też był niełatwy. Pojawiło się kilka problemów technicznych i prawnych, które sprawiły, że zamiast produkować kontent, pisać i nagrywać, byłem zmuszony skupić się na czymś innym. Ale z każdym dniem jest lepiej, współpraca z ekipą z Edicom to naprawdę przyjemność, kolejne problemy znikają. Jestem pewien że wkrótce osiągniemy 'wysokość przelotową'" - mówił Durczok w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. (Durczokracja, wirtualnemedia.pl)

js/