Środa pochmurna z opadami deszczu i śniegu

2021-12-01 08:07 aktualizacja: 2021-12-01, 10:57
Fot. PAP/Grzegorz Momot
Fot. PAP/Grzegorz Momot
W środę utrzyma się duże zachmurzenie na obszarze całego kraju. Na wschodzie i w centrum będzie padał śnieg, a na zachodzie deszcz i deszcz ze śniegiem - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Temperatura maksymalna wyniesie do 7 stopni Celsjusza.

"W środę w ciągu dnia spodziewamy się nadal dużego zachmurzenia, tylko we wschodniej części kraju mogą wystąpić lokalne rozpogodzenia i przejaśnienia" – przekazała synoptyk. Na wschodzie i w centrum pojawią się opady śniegu, na zachodzie będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, okresami silny. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągnąć do 75 km/h, a w zachodniej części kraju i rejonach podgórskich od 65 do 70 km/h. "Największe porywy wiatru będą na zachodzie i na Wybrzeżu. W górach wiatr będzie silny, porywisty i przy tych opadach śniegu powodujący zawieje i zamiecie śnieżne" – dodała Dąbrowska. (PAP)

PAP/Anna Zajkowska

Autorka: Agnieszka Gorczyca

mmi/