Strzelanina w szkole w stanie Michigan. Zmarła czwarta ofiara strzelaniny

2021-12-01 21:51 aktualizacja: 2021-12-01, 21:48
Fot. PAP/EPA/TOMAS OVALLE
Fot. PAP/EPA/TOMAS OVALLE
17-letni uczeń, ranny we wtorek w strzelaninie w szkole na przedmieściach Detroit, zmarł w środę w szpitalu. Łączna liczba śmiertelnych ofiar 15-letniego sprawcy, to czworo uczniów w wieku od 14 do 17 lat. Motyw jego czynu nie jest znany.

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan.

Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela.

Pistolet kupiony na Black Friday

Został on zatrzymany po kilku minutach na terenie szkoły. Miał przy sobie półautomatyczny pistolet Sig Sauer kalibru 9 mm, kupiony przez jego ojca w piątek, w czasie promocji w sklepach podczas tzw. Czarnego Piątku. Wystrzelił łącznie 30 kul.

Po ataku władze dowiedziały się o postach w mediach społecznościowych, w których pisano o groźbie strzelaniny w szkole liczącej około 1700 uczniów.

Oskarżony o terroryzm

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

Prokurator McDonald poinformowała, że rozważa postawienie także zarzutów rodzicom sprawcy. (PAP)

ja/