Expo w Dubaju. Wiceminister rozwoju i technologii: państwa arabskie to perspektywiczny rynek dla polskich firm

2021-12-06 08:14 aktualizacja: 2021-12-06, 10:44
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Państwa arabskie to perspektywiczny rynek dla polskich firm – ocenił wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. Dodał, że polskie przedsiębiorstwa mogą pomóc w transformacji arabskich gospodarek w kierunku zrównoważonego rozwoju.

W poniedziałek w Dubaju trwa Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze w ramach obecności naszego kraju na Expo w Dubaju.

Wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak podkreślił w swoim wystąpieniu, że relacje polsko-arabskie mają wielowiekową tradycję i sięgają czasów średniowiecznych. „Nasze relacje zawsze były bardzo dobre, a jednym z ich najważniejszych elementów były powiązania handlowe. Postrzegamy państwa arabskie jako bardzo perspektywiczny i wyjątkowo atrakcyjny, liczący ponad 400 mln mieszkańców, rynek” – zaznaczył.

Według Piechowiaka polski firmy mogą odegrać rolę w transformujących się gospodarkach arabskich w dążeniu do ich zrównoważenia. Wskazał, że w szczególności chodzi o obszar zielonej energii, gospodarki cyfrowej czy bezpieczeństwa żywności.

Wiceminister dodał, że najlepszym przykładem tego jak polscy przedsiębiorcy interesują się rynkami arabskimi jest to, że do udziału w Forum zgłosiło się ponad tysiąc osób.

„Zachęcamy naszych arabskich przyjaciół do odwiedzania naszego kraju, który w ciągu ostatnich 30 lat przeszedł realną przemianę i jest jednym z najdynamiczniej rozwijającym się członków w UE. Zapraszamy do inwestowania i nawiązywania kontaktów z polskimi partnerami” – zachęcał przedstawiciel resortu rozwoju i technologii. (PAP)

Z Dubaju Michał Boroń

dsk/