W Mińsku zmarł korespondent Polskiego Radia Włodzimierz Pac

2021-12-11 07:43 aktualizacja: 2021-12-20, 18:29
Włodzimierz Pac. Fot. Tomasz Dawid Jędruchów/Twitter
Włodzimierz Pac. Fot. Tomasz Dawid Jędruchów/Twitter
W Mińsku zmarł Włodzimierz Pac, wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji. Miał 54 lata. Przyczyną śmierci był zawał serca – poinformowali PAP bliscy dziennikarza.

Sekcja zwłok wykazała ostry zawał serca – powiadomiła rodzina zmarłego. Pac zmarł nagle w Mińsku, w wieku 54 lat.

Dziennikarz został w piątek znaleziony w mieszkaniu, w którym mieszkał w stolicy Białorusi. Na miejscu przeprowadzono czynności śledcze w obecności polskiego konsula.

Włodzimierz Pac przez wiele lat pracował na Białorusi, a swoją reporterską działalność w tym kraju rozpoczął jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Był jednym z najlepszych znawców tematyki białoruskiej wśród polskich dziennikarzy i ekspertów.

W latach 2007-2010 Pac pracował jako korespondent Polskiego Radia w Moskwie. Potem wrócił na Białoruś.

"Włodzimierz Pac z zaangażowaniem wypełniał misję dziennikarza i korespondenta. Utrzymywał kontakty z białoruską opozycją i z Polakami na Białorusi, uczestnicząc z mikrofonem Polskiego Radia w organizowanych przez nich inicjatywach. Relacjonował obchody podtrzymujące polskość i uroczystości upamiętniające Polaków i Białorusinów prześladowanych przez reżim komunistyczny" – poinformowało w piątek wieczorem Polskie Radio.

Włodzimierz Pac pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

dsk/