Ogromne kolejki tirów na granicy z Białorusią. Czas oczekiwania kierowców to 68 godzin

2021-12-25 09:12 aktualizacja: 2021-12-25, 16:53
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Do 68 godzin wzrósł w sobotę rano czas oczekiwania kierowców tirów na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie) - wynika z danych służb granicznych. Kolejka ma długość 38 km.

Mimo że w sobotę rano czas oczekiwania wydłużył się do 68 godzin w porównaniu z piątkiem wieczorem, gdy wynosił 65 godzin, to długość kolejki się skróciła; w piątek miała 42 km i sięgała rogatek Białegostoku, a w sobotę rano ma 38 km.

W kolejce w sobotę rano do odprawy czeka 1,4 tys. aut - podała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa.

W ciągu ostatniej dwunastogodzinnej zmiany udało się odprawić na Białoruś 267 tirów.

Jak wynika z komunikatu Regionalnego Systemu Ostrzegawczego, kolejka w sobotę rano ma długość 38 km. W związku z długą kolejką, w miejscowości Stacja Waliły wprowadzona jest od kilku dni strefa buforowa, która ma usprawniać ruch.

Na przejściu w Koroszczynie kierowcy spędzą 42 godziny

Jak poinformował PAP w sobotę rano rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, na wyjazd z kraju przez polsko-białoruskie przejście w Koroszczynie oczekuje około 2 tys. tirów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 42 godziny. „Podczas 12-godzinnej zmiany odprawiono 575 pojazdów” – dodał rzecznik.

Natomiast na kierunku przywozowym do Polski ruch odbywa się na bieżąco. Odprawiono 152 samochody ciężarowe.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu. "Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.(PAP)

Autorka: Sylwia Wieczeryńska

dsk/