Media w Hiszpanii i Portugalii: wygrana Lewandowskiego nie była niespodzianką

2022-01-17 22:48 aktualizacja: 2022-01-17, 22:52
Robert Lewandowski. Fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND
Robert Lewandowski. Fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND
Hiszpańskie i portugalskie media wskazują, że wygrana Roberta Lewandowskiego po raz drugi z rzędu w plebiscycie FIFA na Piłkarza Roku nie była niespodzianką. Większość komentatorów uważa, że przypadła mu zasłużenie.

Czołowy sportowy dziennik “Marca” napisał, że wyróżnienie Lewandowskiego nie powinno stanowić dla kibiców zaskoczenia, a polski napastnik “wziął sobie rewanż” za nagrodę Złotej Piłki, która w listopadzie 2021 r. trafiła do Lionela Messiego.

Także dziennik online 20Minutos nie był zdziwiony zwycięstwem Lewandowskiego w plebiscycie FIFA i stwierdził, że Polak “wyrównał rachunki” z argentyńskim napastnikiem PSG.

Zarówno hiszpańskie, jak i portugalskie media podkreślają, że głównym walorem napastnika Bayernu Monachium jest jego wysoka skuteczność pod bramką rywali.

“Nie bez przypadku wielu kibiców na świecie przekręca świadomie nazwisko Polaka na +Lewangolski+” - podsumowali zwycięstwo kapitana biało-czerwonych komentatorzy portugalskiej telewizji RTP.

Lizbońska stacja wskazuje też na pojawienie się na skromnej gali w Zurychu Cristiano Ronaldo, który otrzymał nagrodę za całokształt swojej kariery piłkarskiej.

Publiczna telewizja Portugalii odnotowuje, że napastnik Manchesteru United poważniej potraktował odbywającą się w wirtualny sposób poniedziałkową uroczystość FIFA, niż listopadową galę Złotej Piłki w Paryżu, na której się w ogóle nie pojawił.

“Tym razem Cristiano Ronaldo pojawił się na wręczeniu nagród osobiście, pomimo tego, że większość nagrodzonych w poniedziałek przez FIFA nie skorzystało z okazji, aby udać się do Zurychu” - odnotowała RTP.

Z Lizbony – Marcin Zatyka (PAP)

kgr/