Skandal w Holandii. Muzyk molestował na planie "The Voice", inny juror oskarżony

2022-01-18 10:50 aktualizacja: 2022-01-18, 10:50
Piosenkarz Ali B, fot. Wikipedia
Piosenkarz Ali B, fot. Wikipedia
Po ujawnieniu przypadków molestowania seksualnego podczas produkcji programu "The Voice of Holland" stacja RTL poinformowała w poniedziałek o zawieszeniu dwóch innych programów - "The Voice Kids" i "The Voice Senior".

"Wszystkie programy 'The Voice' zostały zawieszone do czasu wyjaśnienia zarzutów” – powiedział w poniedziałek Holenderskiej Agencji Prasowej (ANP) rzecznik stacji.

W sobotę telewizja zawiesiła emisję "The Voice of Holland" "w trybie natychmiastowym" - przekazano w wydanym oświadczeniu. "Zarzuty są bardzo poważne, szokujące i nie były nam znane” – czytamy w nim.

Decyzja o zdjęciu programu została podjęta po tym, jak program BOOS BNNVARA, emitowany w telewizji publicznej, poinformował, że wyemituje materiał na ten temat.

Okazało się, że jeden z muzyków Jeroen Rietbergen miał utrzymywać kontakty o charakterze seksualnym z kobietami zaangażowanymi w program.

Rietbergen przyznał się do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym. Jak informuje dziennik "Algemeen Dagblad" rzuciła go także jego partnerka, Linda de Mol.

O molestowanie seksualne oskarżono także jednego z jurorów, piosenkarza Ali B. Ten jednak zaprzeczył zarzutom i w wydanym oświadczeniu zadeklarował współpracę z organami ścigania.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

js/